Naga MarketsKurs AUD/USD cofa się do 0,7465. Dzisiaj tracą głównie waluty surowcoweWystąpienie szefa Fed Powella w amerykańskim Kongresie wsparło rynek akcji, ale nie pomogło dolarowi. Wzrost zapasów paliw w USA ściąga notowania ropy, a w konsekwencji wpływa na wycenę walut surowcowych.

Kurs AUD/USD spada, mieszane nastroje panują dziś w Azji

W trakcie środowego sprawozdania z działalności Rezerwy Federalnej w Kongresie Powell przyznał, że nie są obecnie spełnione warunki do ograniczania skupu aktywów wskazując na niestabilny rynek pracy, a inflacja ma jego zdaniem charakter przejściowy. Wypowiedź odczytana jako gołębia wsparła rajd ryzyka na rynku akcji.S&P500 kończył dzień 0,12 proc. (nowe maksima) powyżej poziomów odniesienia, a notowania indeksu Dow Jones dodały 0,05 proc. Pod kreską znalazł się Nasdaq100, który tracił 0,22 proc. Inwestorzy wyrażają mieszane uczucia po otwarciu sezonu wyników kwartalnych.

Również handel w Azji nie jest jednoznaczny. Hang Seng dodaje około 1,2 proc. przy wzrostach Shanghai Composite na poziomie 0,4 proc. Traci natomiast japoński Nikkei225, którego notowania cofają się o 1,2 proc.

Notowania terminowe indeksu DAX nie dają wskazówek odnośnie kierunku na otwarciu rynku kasowego.

Na rynku walutowym dolar oddaje część zysków, ale zmiany są niewielkie i wciąż pozostaje jedną z najsilniejszych walut przestrzeni G10. EUR/USD o poranku znajduje się w okolicy poziomów odniesienia przy 1,1840.

Tracą waluty surowcowe. AUD/USD cofa się do 0,7465, a notowania USD/CAD odbijają do 1,2530. Bank Kanady utrzymał w środę stopy procentowe na niezmienionym poziomie (główna stopa procentowa 0,25 proc.), ale ograniczył tempo skupu aktywów o 1 mld CAD (do 2 mld CAD tygodniowo).

Na rynku towarowym tanieje ropa naftowa. Pomimo, iż rafinerie pracują na pełnych obrotach wzrost zapasów paliw w USA sugeruje spadek popytu na produkty ropopochodne. Notowania ropy WTI cofnęły się do 72,5 USD za baryłkę, podczas gdy ropa Brent wyceniana jest na 74,2 USD za baryłkę.

W okolice 55-sesyjnej średniej kroczącej zawędrowały notowania złota. Uncja kruszcu kosztuje już 1827 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cena wykres | xtb notowania | famur notowania | notowania orange | kurs pkp cargo | pgnig akcje | kryptowaluty informacje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here