Naga MarketsKurs AUD/USD cofa się do 0,7386. Waluty surowcowe znalazły się pod presjąBrak istotnych publikacji makro ponownie oddaje pole obawom o wpływ wariantu Delta koronawirusa na globalne ożywienie. Globalne indeksy giełdowe znalazły się pod presją, a apetyt na ryzykowne waluty zdecydowanie przygasł.

Kurs AUD/USD spada, w ślad za przeceną na Wall Street podążają indeksy w Azji

O obawach przed rozprzestrzenianiem wariantu Delta najlepiej świadczą działania władz Australii, które wydłużają lockdown w części prowincji, aby stłumić rozwój epidemii. Pomimo, iż dane z Wielkiej Brytanii są optymistyczne (48 tys. nowych chorych i jedynie 25 zgonów), to nie wszystkie kraje posiadają tak wysoki stopień wyszczepienia. Przy braku publikacji wspierających rajd ryzyka inwestorzy zwracają większą uwagę na negatywne doniesienia i wykorzystują je do schłodzenia nastrojów.Przed weekendem ruch na południe rozpoczęły indeksy w USA. Dow Jones cofnął się o 0,86 proc. przy spadku notowań Nasdaq100 o 0,80 proc. Najmniej, 0,75 proc. tracił szeroki indeks Nasdaq100.

W ślad za przeceną na Wall Street podążają indeksy w Azji. Japoński Nikkei traci w poniedziałek 1,15 proc., Hang Seng koryguje się o 1,55 proc. W okolicy poziomów odniesienia o poranku znajdują się notowania indeksy Shanghai Composite.

Na FX widoczna jest awersja do ryzyka, która premiuje dolara oraz bezpiecznego japońskiego jena. Obie waluty są najsilniejsze w przestrzeni G10. Zmiany eurodolara są niewielkie, a kurs utrzymuje się na poziomie 1,1805.

Pod presją znalazły się waluty surowcowe. AUD/USD cofa się do 0,7386, a notowania NZD/USD spadają poniżej 0,70. USD/CAD odbija do 1,2640.

Kanadyjczykowi nie sprzyja spadek ceny ropy naftowej na skutek porozumienia OPEC+. Z doniesień wynika, że produkcja ma wzrosnąć już w sierpniu o około 400 tys. b/d. Cena ropy naftowej na rynkach finansowych spada o około 0,8 proc. Baryłka WTI kosztuje 70,7 USD, a surowiec spod znaku Brent wyceniany jest na 72,9 USD za baryłkę.

W okolicy ważnego wsparcia poruszają się notowania złota. Uncja kruszcu wyceniana jest w poniedziałek na około 1812 USD.

Zmienność na rynku kryptowalut pozostaje relatywnie niewielka. W poniedziałek dwie najważniejsze kryptowaluty (bitcoin oraz ethereum przeceniane są o około 1,2 proc.).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co z kursem franka | notowania lotos | dax wykres | wti kurs | kurs usd on line | akcje pkn | ropa wti forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here