Naga MarketsKurs Allegro w szybkim tempie zbliża się do majowych dołków 49,1 PLN/akcjęŚroda przyniosła uspokojenie nastrojów po rajdzie, który w 4 sesje (+5,5%) zaprowadził WIG20 na poziomy nienotowane od początku 2018 roku. Duży indeks stracił 0,8%. Pozytywnie wyróżniało się Asseco Poland (+4,7%), a negatywnie dalej Allegro, gdzie kurs akcji w szybkim tempie zbliża się do majowych dołków 49,1 PLN/akcję (-5,5%). Lekkiej korekty doznały „wygrzane” banki.

Allegro po raz kolejny jedną z najsłabszych spółek w indeksie WIG20

WIG-Banki obok energetyki to dotychczas najlepszy sektor w tym miesiącu z blisko 14% MTD stopą zwrotu. Z drugiej strony najgorszy w miesiącu, podobnie jak w całym roku, jest WIG.Games (-3% MTD, -19% YTD). Środa nie przyniosła odreagowania na wyprzedanych we wtorek akcjach TEN. W Europie mieliśmy zieloną sesję z przewagą spółek motoryzacyjnych, handlowych czy energetycznych. Na NYSE inwestorzy żyli informacjami o 4-tym z rzędu miesiącu z inflacją powyżej 5%, protokołem z ostatniego posiedzenia Fed i rozpoczętym sezonem wyników za 3Q’21.Protokół Fed zasygnalizował zmniejszenie zakupów obligacji począwszy od połowy listopada lub połowy grudnia i jest to obecnie konsensus rynkowy. Otwierający oficjalnie sezon wyników JPM pozytywnie zaskoczył, ale kurs akcji spadł o ok. 2%. Mimo że dealerzy odnotowali najlepszy jak dotąd kwartał w historii to wzrost kredytów konsumenckich i komercyjnych nadal był wyzwaniem.

Dziś wyniki kolejnych banków (BoA, Citi, Morgan Stanley, Wells Fargo), a w piątek Goldman Sachs. Inwestorów szczególnie interesować będą spółki przemysłowe i ich zdolność radzenia sobie z obecnym niedoborem i drogimi surowcami. Nastroje o poranku są pozytywne po wzrostowej sesji w Azji. Kontrakty na DAX/SPX zyskują ok. 0,3%.

Autor: Krystian Brymora, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs forum | giełda cdr | notowania selvita | polenergia akcje rekomendacje | alior akcje notowania | kurs lewa | giełda kęty |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here