Naga MarketsKurs Allegro spada o 7%. Powodem wejście do Polski Amazona Akcje lidera rynku e-handlu w Polsce, spółki Allegro nurkują dzisiaj o ponad 7%. Mimo, że jeszcze wczoraj zanosiło się na odbicie w górę. Powodem jest ogłoszenie uruchomienia polskojęzycznej wersji platformy Amazon. Rynki reagują przeceną, mimo że tak naprawdę nie jest to żadne zaskoczenie.

  • Kurs Allegro nurkuje dzisiaj o ponad 7%
  • Powodem wejście na nasz rynek Amazona
  • Należy spodziewać się także kolejnego konkurenta – Alibaby

Amazon już uruchomił platformę, na która mogą zapisywać się sprzedawcy, a niebawem ruszy portal dla klientów. Dotychczas polscy klienci musieli korzystać z niemieckiej wersji portalu. O takim kroku mówiło się od dawna, zresztą Amazon kończy właśnie budową już 10 centrum logistycznego w Polsce. Firma zatrudnia około 18 tysięcy osób, więc kwestią czasu było wejście na nasz rosnący rynek, którego rozwój z powodu pandemii mocno przyspieszył.

Te artykuły również Cię zainteresują
Allegro nie zamierza jednak się poddawać. Spółka powinna spodziewać się także nadejścia konkurencji z Chin w postaci serwisu AliExpress. Konkurencja z pewnością sprawi, że Allegro będzie musiało mocniej walczyć o sprzedawców, jednak nie wydaje się, aby z dnia na dzień większość z nich miała uciec na Amazon. Ogromnym atutem Allegro w Polsce jest przede wszystkim przyzwyczajenie klientów. Z kolei atut Amazona do dostęp do globalnego rynku. W pierwszej kolejności sprzedawcy zaczną działać na obu platformach, dopiero z czasem może zaostrzyć się walka o klienta, pod warunkiem, że Amazon szybko zyska dużą popularność w Polsce.

Powrót na cenę z debiutu?

Allegro cały czas inwestuje np. ostatnio we własne automaty do odbioru paczek, mimo trwającej współpracy z InPostem, który współpracuje już także z Amazonem.

Na wykresie widać mocne uderzenie podaży, mimo że dzisiejsze informacje nie są niczym zaskakującym. Od pewnego czasu cena spada, więc na fali pesymizmu kurs może wrócić w okolice ceny z debiutu czyli 65 zł.

 


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pgnig | bitcoin spekulacje | kurs dol | kurs eur | nasdaq akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here