Naga MarketsKurs Allegro najwięcej stracił na początku tygodniaWczorajsza sesja zakończyła się zwyżką WIG20 o 1,0%, tym samym zatrzymał się na poziomie 1967,7 pkt. Tego dnia obroty na polskich blue chipach wyniosły 1,1 mld PLN. Spółkami, które najwięcej zyskały tego dnia były JSW 9,7%, Santander 5,8% oraz Lotos 4,3%.

Kurs Allegro spadł podczas poniedziałkowej sesji

Z drugiej strony najwięcej straciły takie walory jak Allegro -2,0%, Cyfrowy Polsat -1,3% oraz Orange – 1,1%. Mniejszymi wzrostami zakończyły się również notowania mWGI80 i sWIG80, które tego dnia zyskały odpowiednio 0,8%. Większość europejskich parkietów świeciła się na zielono, DAX +1,4%, CAC40 +1,2% oraz FTSE100 +0,9%. Pierwszy dzień nowego miesiąca przyniósł wzrosty na Wall Street, najmocniej zyskał Nasdaq +2,6%, S&P500 +1,6% a Dow Jones +0,8%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tym razem inwestorzy detaliczni obrali za nowy cel, kupowanie aktywów związanych ze srebrem, tym samym notowania tego kruszcu przekroczyły w poniedziałek poziom 30 USD za uncję. Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index zwyżkuje o 0,7% a Nikkei idzie w górę o 0,8%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy świecą się na zielono.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax wykres | kurs dolara forum | notowania nasdaq | ropa brent | cd projekt notowanie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here