Kurs Alior [ALR] zmierza do ciekawego miejsca. Spółka z możliwością zejścia do 14,50 złKurs Alior banku podczas ostatnich sesji ewidentnie tworzy schemat zejścia, z możliwością wkroczenia w bardzo ciekawą strefę. Z perspektywy wykresu H4 widać, że rynek walczył ze średnią, która wspiera układ spadkowy spychając kurs w okolice 15 zł za akcję. Wszystko teraz wskazuje na to, że spółka może jeszcze zejść do zakresu 14 – 13 zł za akcję, gdzie potencjał zdecydowanie będzie ciekawy, niż ma to miejsce na obecnych poziomach. Warto przyjrzeć się spółce – czy nie wygeneruje po zejściu sygnału zakupowego.


Kurs spółki Alior zmierza do ciekawego miejsca re-akumulacji – wykres H4

  • Spółka Alior w ostatnim czasie wykazuje tendencje spadkowe
  • Ten schemat może zostać podtrzymany nawet do zakresu 13 zł
  • Warto jednak w strefie 14 – 13 zł szukać sygnałów zakupowych
  • Pytanie jednak brzmi, czy spółka zejdzie jeszcze do strefy nim e

Rynek bankowy nie pozostawia złudzeń – nie jest to okres eldorado, jednak wiele z nich, banków – generuje całkiem ciekawe sygnały na handel w dłuższej perspektywie. Obecnie spółka Alior schodzi do zakresu, który został wyznaczony jako interesujący z perspektywy potencjalnego zysku do ryzyka przemawiającego wówczas za pozycjami długimi. Rynek schodząc zatem do zakresu 14 – 13 zł za akcję może dać potencjał późniejszego podejścia do zakresu 17,60 – 18,75 zł za akcję. Obecnie ryzyko zejścia jest jeszcze duże, dlatego tym bardziej dobrze wyznaczyć sobie potencjał wkroczenia w strefę oraz oznaczyć to odpowiednio powiadomieniem w razie wypełnienia struktury.

Wówczas pozycje obronne mógłby znajdować się poniżej rozrysowanego na załączonym wykresie spółki boxa. Jeśli zakres ten zostanie przerwany, istnieje ryzyko dalszego spadku – dlatego warto wyczekać oraz uzbroić się w cierpliwość podczas kolejnych dni szukając dobrego wejścia.

wykres Kurs Alior H4 19.08.2020
Kurs Alior H4 19.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here