Naga Marketslogo XTB na czerwonym tleKurs akcji XTB praktycznie od sierpnia ubiegłego roku znajduje się w jednym wielkim impulsie spadkowym, przed którym wykres domu maklerskiego próbował bronić się na krótko na przestrzeni czerwca i sierpnia obecnego roku. Trzymiesięczna konsolidacja akcji jednak wywołała kolejną falę wyprzedaży, która w tym momencie wybija poziom 3,12 zł, które dotychczas stanowiło istotny poziom potencjalnego wsparcia. Akcje odnotowują dziś stratę na poziomie 2,6 procent i schodzą poniżej poziomu 3 zł za akcję. Kolejnym celem dla wykresu 2,5 zł? 


Podczas czwartkowej sesji handlowej na polskim parkiecie – akcje Domu Maklerskiego XTB (X-Trade Brokers DM S.A) pikują nieco ponad 2,6 procent. To kolejna fala wyprzedaży w ostatnim czasie – tym razem jednak akcje podmiotu przełamują istotną barierę 3 zł za akcję – spadając aktualnie do poziomu 2,92 zł za akcję. Zdaje się, że zła passa nadal się utrzymuje, ponieważ w przeciągu ostatnich tygodni na próżno szukać mocniejszych odbić bądź większych korekt spadków.

Zobacz również: XTB z 4,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2019 r.

Dzisiejsza sesja handlowa może zatem sprawić, że dalsza kontynuacja wyprzedaży zepchnie wykres o kolejnych kilka gorszy. Całościowo, wydawać by się mogło, że poziom 2,5 zł za akcję będzie kolejnym, do którego zmierzać może w tym momencie spółka.

wykres XTB D1 19.09.2019
XTB D1 19.09.2019, Źródło: Tradingview.com

Patrząc na poprzednie ruchy spółki widać, że trend lubi się utrzymywać, dlatego też inwestorzy powinni wstrzymać się z dobieraniem pozycji długich tak długo, jak długo tylko akcje nie zaczną się stabilizować – a do tego może brakować jeszcze osiągnięcia pełnych poziomów. Takim może być właśnie wspomniane 2,5 zł.

Może Cię zainteresować: Vigo System [VGO], Wielton [WLT] – Gorące spółki dnia 19.09.2019

W tym momencie dopiero ponowne znalezienie się akcji powyżej strefy 3,10 – 3,15 zł za akcję będzie pozytywnym akcentem, gdzie akcje będą miały szansę ponownie podejść pod strefę 4 zł za akcję w pierwszym ruchu. Zakres cenowy 5,03 – 3,12 stanowi obecnie ważną strefę neutralną, która po ponownym wkroczeniu wykresu w jej zakres – może dać okazję do krótkoterminowej spekulacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here