Naga MarketsKurs akcji Vercom wzrósł o 19,98% na debiucie na GPW, PDA - o 0,9%Akcje spółki Vercom zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 19,98% i wyniósł 53,99 zł. Kurs praw do akcji (PDA) wzrósł o 11,11% do 150 zł.

Vercom odnotował wzrost kursu akcji

Vercom jest 431. spółką notowaną na głównym rynku oraz 6. debiutem na tym rynku w 2021 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod koniec kwietnia Vercom dokonał przydziału 5 mln akcji w ofercie publicznej po cenie emisyjnej 45 zł, co oznacza, że wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł. Stopa redukcji w transzy detalicznej wyniosła ok. 92,4%. Spółka pozyskała z emisji nowych akcji zakładaną kwotę 180 mln zł.

Vercom tworzy globalne platformy komunikacyjne w chmurze (Communication Platform-as-a-Service – CPaaS), które umożliwiają firmom docieranie do klientów poprzez scentralizowaną platformę – za pomocą wielu, komplementarnych kanałów komunikacji (sms, email, push, komunikatory OTT). Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty, jak Allegro, OLX.pl, Answear.com, Rossmann, Żabka, mBank, IKEA. Siedziba spółki mieści się w Poznaniu, natomiast biura zlokalizowane są w Warszawie, Pradze oraz Berlinie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here