Naga MarketsKurs akcji Tesli rośnie do rekordowych szczytów. Powód? Ciężko powiedzieć.Kurs akcji Tesla Inc. w poniedziałek wybił się do nowych maksimów wszechczasów, po raz pierwszy przekraczając barierę 1800 dol. w rezultacie czego Elon Musk wskoczył na fotel czwartego najbogatszego człowieka na świecie.

  • Nie sposób znaleźć powodu dla tak gwałtownego wzrostu ceny akcji Tesli.
  • Być może wzrost notowań Tesli jest kontynuacją zwyżki po ogłoszeniu splitu akcji, który będzie miał miejsce 21 sierpnia.
  • Od początku roku akcje Tesli podrożały o niemal 340%.

Akcje Tesli na nowych maksimach

Notowania Tesli przebiły z impetem granicę 1800 dol. i zatrzymały się dopiero na 1835,64 dol. osiągając w poniedziałek aż 11,2% wzrost kursu akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs akcji Tesli rośnie do rekordowych szczytów. Powód? Ciężko powiedzieć.
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Oznacza to, że obecnie kapitalizacja rynkowa Tesla Inc. przekracza 342 mld dol. i zostawia daleko w tyle konkurentów firmy Elona Muska.

Warto odnieść tę liczbę do innych producentów samochodów. Obecnie kapitalizacja rynkowa Tesli jest większa niż drugiej w tej klasyfikacji Toyote, trzeciej grupy Volkswagen oraz czwartego Daimlera, właściciela Mercedesa. Razem wziętych.

Tak wysoka wycena Tesli jest tym bardziej rażąca, gdy dodatkowo porówna się 367,5 tys. sprzedanych samochodów przez Teslę w 2019 roku z aż 10,74 mln pojazdów wyprodukowanych przez Toyotę w tym samym roku.

Zobacz również: Cena ropy najwyżej od marca br. Dalszy wzrost może być jednak “umiarkowany”

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Wskaźnik C/WK obrazujący stosunek ceny do wartości księgowej na akcję, w przypadku Tesli osiągnął już szalenie wysoką wartość 34,71, co jest zakresem odpowiednim dla spółek technologicznych. Dla porównania, Toyota posiada C/WK na poziomie 0,95.

Elon Musk czwartym najbogatszym człowiekiem świata

W rezultacie nagłej zwyżki kursu akcji Tesli, Elon Musk stał się czwartym najbogatszym człowiekiem na kuli ziemskiej, tylko wczoraj zyskując aż 7,8 mld dol. majątku. Tylko w tym roku fortuna ekscentrycznego milionera wzrosła już o 57,2 mld dol., a więcej zyskał tylko Jeff Bezos: aż 73 mld dol.

Musk kontroluje obecnie majątek w łącznej wartości 85 mld dol. i tylko w poniedziałek majątek Muska powiększył się o 7,78 mld dolarów, co jest zasługą dużych wzrostów akcji Tesli na gie

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here