Naga MarketsKurs akcji Tauronu spadł nawet do 2,12 zł. Możliwa kontynuacja spadkówKurs akcji Tauronu w środę zalicza silne spadki, niemal o 6%, jako kontynuacja trendu spadkowego zapoczątkowanego we wtorek w zeszłym tygodniu. Notowania ostatecznie wybiły z konsolidacji w poniedziałek, a zdecydowana przewaga strony podażowej zniosła je w środę w dół w kierunku istotnego wsparcia w okolicach 2,10 zł

  • Wykres Tauronu tworzy w ostatnich 3 miesiącach formację RGR (głowy i ramion)
  • Kurs sprawdził dzisiaj tak niskie poziomy jak 2,12 zł
  • W ostatnich dniach wykres wyznaczył formację 3 czarnych kruków a MACD wskazuje na wyprzedaż

Tauron: zapowiedź dalszych spadków?

Notowania Tauron PE spadają w środę przed 16:00 o 5,7% do 2,18 zł za akcję, choć jeszcze dzisiaj około godziny 10:00 przy sporych obrotach obniżyły się do 2,12 zł, zderzając się z zakresem wsparcia w okolicy 2,10 zł.

Kurs akcji Tauronu spadł nawet do 2,12 zł. Możliwa kontynuacja spadków
Notowania Tauronu na na GPW. Źródło: tradingview.com

Wykres w ostatnich dniach narysował trzy bardzo silne spadkowe świece tworząc zwiastującą dalsze spadki formację trzech czarnych kruków, które zawisły nad kursem tworzącym jeszcze od połowy czerwca formację głowy z ramionami, o czym pisaliśmy już dzisiaj rano.

Zobacz również: Australia oficjalnie pogrążona w recesji po raz pierwszy od 29 lat

Technika wskazuje na to, że możliwa jest dalsza kontynuacja spadków, a kluczowym miejscem jest właśnie wsparcie na 2,10 zł. Jeśli dojdzie do istotnego przebicia tego poziomu, to kurs Tauronu może przetestować także wsparcie niżej na 1,90 zł, a w pesymistycznym scenariuszu nawet w okolice 1,70 zł, gdzie znajduje się 200-dniowa średnia krocząca.

Wskaźnik RSI pokazuje, że nadal może znaleźć się nieco inicjatywy do dalszych spadków. Natomiast oscylator MACD w interwale H4, jak i nieco mniej widocznie w interwale dziennym, wskazuje sygnał sprzedaży poprzez dość zdecydowane przebicie od góry linii sygnałowej przez linię MACD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here