Naga Markets
Mark Parker, CEO Nike
źródło: www.corporate-executives.com

Amerykańskie przedsiębiorstwo Nike Inc. będące jednym z największych na świecie producentów sportowej odzieży i obuwia odnotowało podczas wtorkowej sesji 7 procentowy spadek. Powodem tego stają się wyniki opublikowane dzień wcześniej, z których wynika, że przychody spółki w czwartym kwartale roku finansowego 2022 wyniosły 12,2 mld dolarów, co oznacza spadek o 1% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

  • W poniedziałek Nike Inc poblokował wyniki kwartalne
  • Jak się okazuje przychody spadają r/r o około 1 procent
  • W związku z tym również spółka spada ponad 7 procent sesję później
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Nike odnotowuje wyraźny spadek akcji

W poniedziałek inwestorzy amerykańscy poznali raport przedstawiony przez dobrze wszystkim znaną spółkę odzieżową Nike Inc. Firma ujawniła na początku tygodnia, że jej przychody w czwartym kwartale roku finansowego 2022 wyniosły 12,2 mld dolarów, co oznacza spadek o 1% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Mimo to wynik ten nieznacznie przekroczył oczekiwania analityków.Czytając dalej raport widzimy, że w okresie trzech miesięcy zakończonym 31 maja 2022 r. rozwodniony zysk spółki na akcję zwykłą wyniósł 0,90 USD, co oznacza spadek z 0,93 USD na akcję rok wcześniej. Dochód netto wyniósł 1,44 mld USD, co oznacza spadek o 5% w porównaniu z czwartym trymestrem poprzedniego roku.

wykres Kurs akcji Nike Inc 29.06.2022
Kurs akcji Nike Inc 29.06.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Z kolei w całym roku finansowym 2022 przychody były o 5% wyższe i wyniosły 46,71 mld USD, a rozwodniony zysk na akcję zwykłą również wzrósł o 5% do 3,75 USD. Dochód netto wzrósł o 6% w porównaniu z rokiem 2021 do 6,05 mld USD w roku 2022. W raporcie zarząd skomentował, że “W czerwcu 2022 r. Rada Dyrektorów zatwierdziła nowy czteroletni program odkupu akcji zwykłych klasy B firmy NIKE o wartości 18 mld USD. Nowy program Spółki zastąpi obecny program odkupu akcji o wartości 15 mld USD, który zostanie zakończony w roku obrotowym 2023“.

Finalnie spółka w kolejnych dniach – mimo względnego spełnienia oczekiwań odnotowała spore spadki. Zaledwie sesję później kurs odnotowuje blisko 7 procentowy spadek podczas zamknięcia sesji, wcześniej spadając nieco niżej.

Autor poleca również:

NED

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułTłumacz przysięgły włoski online – jak to działa?
Następny artykułWall Street: Analitycy znów obniżają perspektywy dla akcji Tesli
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here