Kurs akcji Lubawa wystrzelił po wybuchu wojny. Co dalej?Konrad Książak w nowym wydaniu “Analizy fundamentalnej spółek z GPW” przyjrzał się branży odzieżowej, choć z dwóch zupełnie różnych stron. Spółki z tego segmentu muszą liczyć się ze wzrostem kosztów, słaba złotówka też niekoniecznie musi im pomagać, więc rodzi się pytanie o to czy są w stanie to wszystko przerzucić na klienta. Co z marżą ze względu na inflację i wojnę? Czy to są bardziej przeszkody, przez które tego typu spółki będą miały problemy, czy jednak szanse? Na te pytania Konrad Książak odpowiedział omawiając LPP i Lubawę.

Lubawa SA – analiza fundamentalna Konrada Książaka

W najnowszej edycji “Analizy fundamentalnej spółek z GPW”, ekspert rynku akcyjnego, Konrad Książak przyjrzał się między innymi profilowi firmy Lubawa S.A. notowanej na głównym rynku warszawskiej giełdy.







Spółka zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą produktów tekstylnych wykorzystywane w branżach: reklamowej, motoryzacyjnej, medycznej, ale także militarnej. W ofercie Lubawy znajdują się: parasole i produkty reklamowe, przedsionki do przyczep kempingowych, tkaniny techniczne i dekoracyjne, namioty oraz specjalistyczne produkty i wyposażenie dla służb mundurowych, jak np. kamizelki kuloodporne i inne produkty kaletnicze.

Z uwagi na zaangażowanie Lubawy w dostarczanie produktów dla wojska, kurs akcji spółki wystrzelił po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Później, akcje zaliczyły korektę, ale notowania nadal utrzymują się powyżej poziomów ze stycznia 2022 roku.

Dalsza część artykułu pod filmem




TradingView Chart
Kurs akcji Lubawa SA. Źródło: tradingview.com

– Bardzo często jest tak, że spółki mające jakiekolwiek powiązanie z wojskowością w momencie wybuchu konfliktu wystrzeliwują, ale jednak inwestorzy często prędko idą po rozum do głowy oceniając, że spółka na tym jednak tak bardzo nie zyska. – zauważył Konrad Książak.

Spółka zwiększyła przychody w 2021 roku wobec wcześniejszego roku. Za zwyżkę przychodów odpowiada przede wszystkim wzrost w sektorze reklamowym w portfelu działalności spółki.

– Jeżeli chodzi o wyniki finansowe Lubawy, to w ostatnich latach nie ma się do czego przyczepić. Wynik netto bardzo mocno poszedł do góry. – dodał Konrad Książak. – Wiele osób sądziło, że pandemia bardzo mocno pomogła spółce, ciężko jednak powiedzieć czy faktycznie tak było.

Co istotne, zdaniem Lubawy wybuch wojny nie miał istotnego wpływu na działalność spółki. Z jednej strony, ograniczona została możliwość sprzedaży do wschodnich sąsiadów jak Ukraina czy Białoruś, a wzrost cen energii wpłynął na zwiększenie kosztów produkcyjnych. Z drugiej strony, wzrosło zainteresowanie niektórymi produktami grupy. Trudno zatem jednoznacznie ocenić wpływ konfliktu na Ukrainie na sytuację spółki.

Więcej na temat spółki Lubawa, jej działalności, a także o wynikach finansowych, planach rozwoju i najnowszych komunikatach, w nagraniu Konrada Książaka na kanale Comparic24.tv.

Zobacz: LPP i Lubawa – analiza fundamentalna spółek z GPW | Konrad Książak

Autor poleca również:



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













  • Powiązane zagadnienia:
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj