Naga Markets



sklep dinoOptymistyczny akcent na rynkach europejskich dostrzegalny jest również i na polskim parkiecie giełdowym, gdzie między innymi spółki KGHM Polska Miedź oraz Dino Polska wybijają roczne maksima. W tym momencie kurs akcji KGHM pokonuje przedział cenowy 111,5 zł, natomiast Dino 132,1 zł za akcję. To dobry czas dla polskiej giełdy? 


Sytuacja na polskim parkiecie zdaje się być pozytywnie odbierana przez inwestorów, kiedy ożywienie głównych indeksów europejskich wpływa i na rodzimy parkiet. Dwie spółki z indeksu WIG20 podczas wczorajszej oraz dzisiejszej sesji handlowej wybijają roczne maksima. Dziś spółka KHGM oscyluje na poziomie 111,5 zł za akcje oraz nadal rośnie – do poziomu +2,5%, natomiast spółka Dino, podczas wczorajszej sesji wybiła poziom 131,1 zł ustanawiając roczny rekord. W tym momencie druga opisywana spółka traci 2,3 procent, jednak zdaje się, że sentyment wśród inwestorów powinien zostać potrzymany.

KGHM

Z perspektywy wykresu dziennego spółka KGHM dotarła do poziomu blisko 112 zł za akcje, coraz wyraźniej pchając wykres do góry. Ostatnich kilka sesji handlowych jest pod znakiem obozu byków, co wskazuje na ożywienie i polskiego parkietu giełdowego. W tym momencie dalsze wzrosty na spółce mogą osiągnąć nawet 112,4 zł jeszcze podczas dzisiejszej sesji, a z perspektywy inwestorów pozycyjnych poziomem docelowym dla pozycji długich przed możliwością wystąpienia na spółce głębszej korekty – strefa 117 zł wydaje się racjonalna.

wykres KGHM D1 03.04.2019
KGHM D1 03.04.2019

Dino

Na spółce Dino tymczasem drobne ostudzenie wzrostowego zapału – podczas gdy spółka traci dziś -2,4 procent. Podczas wczorajszej sesji na polskim parkiecie spółka wybiła roczne high na poziomie 132 zł za akcje, a trend w którym obecnie spółka się znajduje zdaje się być coraz mocniejszy. Ostatnie impulsy przybierają coraz większych rozpędów, jednak dobrze, aby spółka na obecnych poziomach ustabilizowała choć na chwilę kurs, dając możliwość rynkowi na chwilowy odpoczynek. Obecna korekta ostatniego podejścia zdaje się mieć możliwość dotarcia do poziomów 123 – 125 zł za akcje i właśnie te rejony powinny być układem wspierającym dalsze wzrosty dla wykresu.

wykres Dino D1 03.04.2019
Dino D1 03.04.2019

Aktualna sytuacja na globalnych rynkach zdaje się poprawiać, co wyraźnie wpływa i na rodzimy indeks oraz znajdujące się w nim spółki. W tym momencie główni inwestorzy zachęcani są skupowaniem pakietów akcyjnych poprzez – według portalu FT – zbliżające się porozumienie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here