Naga Marketssklep dinoAkcje Dino Polska SA kontynuują trend wzrostowy. Na poniedziałkowej sesji kurs akcji Dino zyskuje ponad 2%. Aktualnie za jedną akcję trzeba płacić 128,40 zł. W ubiegłym tygodniu co prawda mogliśmy obserwować wyższe poziomy, niemniej na razie nie widać zagrożeń dla trendu wzrostowego.


Grupa Dino jest najszybciej rozwijającą się siecią supermarketów proximity w Polsce, biorąc pod uwagę średnią roczną stopy wzrostu przychodów, jak i liczbę sklepów w latach 2010-2015. Zajmuje również drugie miejsce pod względem oraz drugą najszybciej rosnącej sieci na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce. Sklepy Dino są zlokalizowane głównie w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast, w lokalizacjach wygodnie dostępnych dla klientów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Blisko 100 mln zysku Dino Polska w 2018 roku

Sytuacja techniczna na wykresie

Aktualnie znajdujemy się w korekcie spadkowej. Kurs akcji Dino znajduje się nieco poniżej zeszłotygodniowych maksimów, niemniej biorąc pod uwagę, że jeszcze na początku roku za jedną akcję trzeba było zapłacić około 95 zł, a teraz blisko 130 zł, widać że przewagę mają kupujący. Aktualnie najbliższym wsparciem są okolice 121 zł, gdzie wypada równość z poprzednim ruchem spadkowym. W długim terminie wsparciem jest natomiast strefa przy poziomie 112 zł, jeżeli pojawiłaby się aż tak dużych rozmiarów korekta, byłoby to świetne miejsce, aby dołączyć do trendu wzrostowego.

Kurs akcji dinoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here