Naga MarketsKurs akcji CD Projekt runął w dół o ponad 20% na otwarciu. Akcje najtańsze od marca.Kurs akcji CD Projekt zanurkował w dół na początku poniedziałkowej sesji o ponad 20%, co sprowadziło go nawet poniżej 240 zł, czyli poziomu, który po raz ostatni notowany był w trakcie pandemicznego krachu pod koniec marca tego roku.

  • Sprzedaż Cyberpunka 2077 w dniu premiery okazała się dużym sukcesem studia
  • Gra jest niestety napakowana uciążliwymi błędami i glitchami, które psują rozgrywkę
  • Nie przeszkodziło to jednak w zwróceniu się nakładów produkcyjnych i marketingowych związanych z Cyberpunkiem już dzień po premierze

Kurs akcji CD Projekt mocno w dół na otwarciu w poniedziałek

Akcje CD Projekt na otwarciu poniedziałkowej sesji gwałtownie opadły niesione falą wyprzedaży po premierze nowej gry od największego polskiego studia gamingowego, Cyberpunk 2077.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze na zakończeniu piątkowej sesji, kurs akcji zatrzymał spadki na 320,50 zł, jednak zniżka z zeszłego tygodnia jest kontynuowana w poniedziałęk, a chwilę po rozpoczęciu notowań na warszawskim parkiecie, cena waloru chwilowo spadła aż poniżej 240 zł. Obecnie, około 9:30, akcje CD Projekt odbiły już o około do 273,50 zł i względem piątkowego zamknięcia są niecałe 15% na minusie.https://www.tradingview.com/x/Qwe2v6xT/

Tymczasem, jeszcze przed tygodniem, kurs akcji producenta serii Wiedźmin oraz Cyberpunka 2077 zdobywał nowe szczyty notowań intraday powyżej 464 zł.

Zasadniczym powodem załamania ceny waloru jest realizacja zysku przez inwestorów, którzy liczyli na udany debiut tytułu, który niewątpliwie nastąpił. Świetnie wyglądała sprzedaż preorderów: Cyberpunk 2077 z wynikiem 8 mln sztuk przebił poprzedni rekord należący do kultowego Grand Theft Auto V ze stajni Rockstara, który sprzedał się w 7,1 mln egzemplarzach. Warto jednak zaznaczyć, że za część sukcesu odpowiada skumulowana premiera gry na wszystkich platformach jednocześnie, podczas gdy debiut GTA V na PC nastąpił po niemal dwóch latach od wyjścia gry na konsole.

Niestety, Cyberpunk 2077 pomimo pierwotnych dobrych opinii recenzentów, nie otrzymuje samych pochlebnych ocen od graczy. Ich zdaniem, gra jest przesycona bugami i glitchami, które często psują przyjemność z rozgrywki. Nie brakuje zarzutów ze strony recenzentów, którzy twierdzą, że gra w obecnej formie nie powinna zostać wydana, a liczba błędów jest zbyt duża.

Zobacz również: Akcje CD Projekt runęły! Nie pomógł nawet zwrot nakładów produkcyjnych

Cyberpunk słabo działa szczególnie na konsolach starej generacji. Zarówno PS4, jak i Xbox One powinny zapewniać generowanie grafiki gry w 30 klatkach na sekundę, podczas gdy na bazowych wersjach tych urządzeń często spada ona w okolice 15 klatek, co sprawia, że w tych momentach gra jest niegrywalna.

Sytuację poprawił nieco patch 1.04, czyli aktualizacja, której zadaniem jest usunięcie części błędów oraz optymalizacja działania gry na konsolach. Zdaniem graczy, jest już o wiele lepiej, jednak ilość bugów wciąż jest zatrważająca i nadal nie brakuje opinii, że CD Projekt powinien poprawić grę przed premierą, zamiast wypuszczać wadliwy produkt. Mimo wszystko, Cyberpunk zbiera także szereg pochlebnych opinii, a szczególnie chwalona jest fabuła oraz rozbudowana lokacja gry: Night City.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here