Naga MarketsKurs akcji CD Projekt poniżej wyceny fundamentalnej?Grudniowa przecena na kursie akcji CD Projekt, jaka miała miejsce po kontrowersyjnej premierze gry Cyberpunk, powoduje, że obecnie spółka notowana jest poniżej wyceny fundamentalnej – ocenia Kacper Koproń (DM Trigon) w rozmowie z PAP Biznes. Podobnego zdania byli analitycy z domu maklerskiego BDM, którzy określili cenę docelową na poziomie 315 zł (o czym informowaliśmy na Comparic.pl). Należy jednak wskazać, że o ile BDM zasadniczo stwierdził, że obecny kurs dyskontuje zagrożenia, o tyle w drugim przypadku wskazywane jest pole do potencjalnych spadków aż do czasu ostatecznego naprawienia gry Cyberpunk.

  • Obecny kurs akcji CD Projekt znajduje się poniżej wyceny fundamentalnej – uważa Kacper Koproń z DM Trigon.
  • W ostatnich dniach spółka zaliczyła dynamiczne odbicie z poziomu ok. 250 zł do 300 zł.
  • Impulsem do kolejnych wzrostów mogą być przygotowywane przez firmę patche (o ile naprawią one rozgrywkę).

Kurs CD Projekt poniżej wartości fundamentalnej

Kontrowersje związane z premierą gry Cyberpunk2077 bardzo szybko znalazły swoje odzwierciedlenie w wycenie tej najsłynniejszej, polskie spółki gamingowej. Znacząca ilość błędów, problemy na starszych konsolach czy też wycofanie gry ze sklepu Sony napawały inwestorów obawami o potencjalną sprzedaż.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aktualnie spółka pracuje nad naprawą błędów, co ma pozwolić na komfortowe korzystanie z gry również na starszych konsolach. Jeśli proces ten zakończy się pozytywnie, to gra mogłaby wrócić do sklepu Sony przed końcem kwartału. Poza samym przywróceniem gry kluczową kwestią pozostaje temat tego, ilu graczy zdecyduje się na zakup gry po ich usunięciu (błędów). W tle pozostaje potencjalne ryzyko złego PR-u z grudnia, który uderzy w potencjalną sprzedaż.

To może Cię zainteresować: Obligacje w świecie zerowych stóp procentowych – czy to jeszcze ma sens?

– Pozytywne informacje mogą pojawić się przy okazji patchy, powrotu do sklepu Sony, aktualizacji strategii spółki. Wtedy kurs może powrócić do wyższych poziomów, a teraz brakuje katalizatorów do wzrostu, a nawet rozumiem osoby grające na krótko – z każdym dniem, kiedy gry nie ma w sklepie Sony, obniżają się wyniki za I kw. i to może być w dalszym ciągu dyskontowane przez rynek, powodując spadek kursu – ocenił analityk Kacper Koproń (DM Trigon) w rozmowie z PAP Biznes.

Dynamiczne wzrosty CD Projektu

Kurs akcji CD Projekt poniżej wyceny fundamentalnej?
Kurs akcji CD projekt. Źródło: Comparic.pl

W ostatnich dniach zaobserwować można bardzo dynamiczne wybicie kursu akcji gamingowego giganta. Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia kurs spółki kształtował się w okolicach 250 zł, natomiast obecnie wyniósł on równo 300 zł na zamknięciu wtorkowej sesji. Jednocześnie warto wskazać, że potencjalny powrót gry do sklepu Sony prawdopodobnie nastąpi nie szybciej niż w lutym (tj. po udostępnieniu drugiego patcha), co będzie miało negatywne odbicie w wynikach za 1 kwartał.

Obecna wycena spółki, jak wskazują dane Bloomberga, kształtuje się więc w okolicach rekomendacji różnych biur maklerskich, których średnia wynosi 308,8 zł. (np. 315 zł w przypadku DB BDM) – wskazuje Kacper Koproń.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs wykres | komentarz po sesji | akcje cdr | lotos gielda | jsw notowanie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here