Naga MarketsJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o aż 6,805 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 1,497 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.


Zapasy ropy w dół o 5,836 miliona baryłek

Z raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 6,805 mln. brk, w tygodniu kończącym się 17 sierpnia 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż o 5,836 mln. brk co okazało się wynikiem niemal czterokrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 1,497 mln. brk.

Pozytywny wydźwięk tego raportu nieco popsuły jednak dane dot. zapasów benzyny i destylatów, które wzrosły kolejno o 1,2 oraz 1,85 miliona baryłek. Fakt ten sprawił, że spoglądając na notowania czarnego złota, już w pierwszej chwili po publikacji dostrzec można było dość silną reakcję podażową. Dość szybko została ona jednak zanegowana, w efekcie czego kurs ropy WTI ustanowił nowe sesyjne maksima.

Aby zainwestować na ropie WTI, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets

WTI M15

5 strategii jak pogodzić trading z pracą na etacie

Równocześnie, z tego miejsca bardzo serdecznie chciałbym zaprosić się na bezpłatny webinar, w trakcie którego przedstawię aż 5 strategii umożliwiających bezkolizyjne pogodzenie tradingu z praca na etacie i codziennymi obowiązkami.

Zapisz się


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułMetalowa karta rewolut z kryptowalutowym cashbackiem
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – ICO to „nietrwała bańka finansowa”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here