Naga Marketswykres forex i kiursy walutW tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem było posiedzenie EBC. W przyszłym rynki skupione będą przede wszystkim na posiedzeniu FOMC które odbędzie się w środę. Poza tym czeka nasz dużo ważnych danych ze świata, dotyczących przede wszystkim produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej i inflacji konsumenckiej.

  • Przyszły tydzień: inflacja konsumencka z Strefy Euro, Wielkiej Brytanii i Polski, decyzja ws. stóp procentowych z Polski, USA, Japonii i Wielkiej Brytanii,
  • protokół z posiedzenia RBA, sprzedaż detaliczna z USA i Wlk. Brytanii, oraz produkcja przemysłowa z USA i Japonii.

Kurs dolara czeka na decyzję Fed

W USA skupienie rynku będzie przede wszystkim na środowym posiedzeniu FOMC. Wielce nieprawdopodobne jest by to wydarzenie miało przynieść zmianę stopy procentowej w USA. Dodatkowo we wtorek dowiemy się o zmianach w sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Indeks NY Empire State Manufacturing (wt) wskaże kondycję produkcji w stanie Nowy Jork.

Kurs euro i kurs funta w przyszłym tygodniu

W Strefie Euro największym wydarzeniem będzie inflacja konsumencka CPI (czw). W ostatniej wypowiedzi Lagarde, poinformowała, że władze monetarne nie uważają ostatniego, silnego wzrostu wartości wspólnej waluty za zagrożenie dla tendencji inflacyjnych. Prawdopodobnie tylko odczyt znacznie odstający od prognoz może wpłynąć w większym stopniu na notowania EUR.

W Wielkiej Brytanii nie spodziewamy się żadnych zmian odnośnie poziomu stóp procentowych, których to odczyt odbędzie się w czwartek. Prawdopodobny jest jednak lekki wzrost stopy bezrobocia (śr) i spadek inflacji CPI (śr) zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym. W tle cały czas będzie pozostawać spór pomiędzy UE a Wielką Brytanią, dotyczący przedstawionego projektu ustawy o rynku wewnętrznym, w którym to postanowienia naruszają prawo międzynarodowe.

Pozostałe ważne dane

W Australii ważnym dniem będzie wtorek, kiedy to w godzinach nocnych poznamy protokół z posiedzenia RBA. W tym samym dniu poznamy dane dotyczące produkcji przemysłowej w Chinach. W czwartek BoJ podejmie decyzję odnośnie poziomu stóp procentowych w Japonii.

Podobnie jak w USA i Wielkiej Brytanii, jest bardzo mało prawdopodobne by Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o zmianie stóp procentowych (wt). Większe znaczenie dla rynku będzie mieć odczyt inflacji konsumenckiej (wt).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here