Naga MarketsKurs dolara potężnie zyskuje do euro i funta W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować ponadprzeciętną zmienność. Potężne ruchy były widoczne nie tylko na rynku akcji ale też na surowcach czy Forexie. Kilkuprocentowa zmienność na parach walutowych to coś z czym nie mieliśmy do czynienia od dłuższego czasu. Zastronomicznymi ruchami mieliśmy do czynienia między innymi na kursie euro do dolara, czy funta do USD


Kurs euro do dolara najniżej w tym roku

Sytuacja na EURUSD nie wygląda najlepiej dla europejskiej waluty, niektórzy analitycy prognozują nawet osiągnięcie parytetu w drugim kwartale tego roku. Niemniej patrząc na wykres tygodniowy, zanim do tego dojdzie – warto zwrócić uwagę na silną przeszkodę w postaci strefy wsparcia wynikającej z minimów z 2015, 2016 i 2019 roku. Obszar zaznaczony kolorem zielonym nie powinien być obojętny dla kupujących.

Niemniej niezaprzeczalnie EURUSD znajduje się w silnej tendencji spadkowej i prawdopodobieństwo testu wspomnianej strefy wsparcia w najbliższych tygodniach jest wysokie. Szczególną uwagę należy zwrócić na dolne ograniczenie obszaru, gdzie znajduje się mierzenie 161,8% ostatniej fali wzrostowej, wcześniej wsparcie może też stanowić współczynnik 127,2% Fibo.

Wykres euro do USD
EURUSD interwał W1

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że rynek pomimo bardzo dużej zmienności, zachowuje się technicznie. W minionym tygodniu mieliśmy do czynienia z trzema identycznymi korektami (w zasięgu w pipsach), które zostały zaznaczone kolorem zielonym. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, iż wykres jest “przyklejony” do średniej EMA20, która aktualnie trzyma spadki, a wcześniej utrzymywała tendencję wzrostową. Dopóki nie dojdzie do jej zanegowania, nie ma co kłócić się z trendem.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1

Zobacz także: Koronawirus wywołał kryzy na rynku ropy. Ceny realnie jak po II WŚ

Kurs funta do dolara GBPUSD najniżej od 1985 roku!

Przecena na EURUSD nie wygląda jeszcze tak źle. Jeśli spojrzymy na wykres GBPUSD, można zauważyć, że kurs funta do dolara znalazł się na najniższych poziomach w tym roku, które są zarazem najniższymi od 1985 r.! Oznacza to, że cała ostatnia euforia spowodowana nadziejami co do łagodnego przejścia procedury Brexitu prysła.

Patrząc technicznie na wykres W1, możemy obserwować astronomiczne spadki. Przez ostatnie dwa tyogdnia para walutowa GBPUSD przeceniła się ponad 1500 pipsów! Sytuacja techniczna nie wygląda najlepiej dla funta, spadki co prawda wyhamowały na wysokości mierzenia 127,2% Fibonacciego, niemniej niewykluczona jest dalsza wyprzedaż. Tak długo jak notowania znajdują się poniżej strefy przy 1,20 USD, obowiązuje tendencja spadkowa. Jeśli wspomniany współczynnik Fibo zostanie pokonany, możliwy jest nawet ruch w kierunku 1,10 USD.

Wykres funta do dolara GBPUSD
GBPUSD interwał W1

Zobacz także: Koronawirus przyczyną hard Brexitu? Zastój w rozmowach handlowych

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać absolutną kapitulację strony popytowej. Ostatni ruch w dół został wykonany bez większych korekt, a piątkowe odbicie na niewiele się zdało. Kupujący zdołali “wyciągnąć” kurs jedynie do górnego ograniczenia układu geometrycznego, po czym skapitulowali. Gdyby na początku nowego tygodnia ponownie pojawił się popyt, okolice poziomu 1,19 USD powinny stanowić pierwszy ważny opór.

Wykres funta do dolara
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here