Naga MarketsKur dolara (USD/PLN) spada poniżej 3,70 zł, euro (EUR/PLN) nadal nad 4,50 złPo wyraźnej przecenie polskiego złotego w przedświątecznym handlu, wartość rodzimej waluty w ostatnich dniach konsolidowała. Okołoświąteczne sesje przyniosły spokojne ruchy na wykresie indeksu złotego, który poruszał się w ostatnich dniach w rejonie 89 pkt. Dzisiaj, mimo pojawienia się delikatnej presji podażowej we wcześniejszych godzinach, notowania indeksu utrzymują się na plusie.

Kurs dolara w dół, traci również para walutowa USD/PLN

Sytuacja na rynku polskiego złotego jest analogiczna do sytuacji na szerokim rynku walutowym, gdzie pierwsze godziny poświątecznego handlu upływają pod znakiem osłabienia dolara oraz wzrostu wartości kursu EUR/USD. Te trendy widać na parach walutowych ze złotym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania USD/PLN dzisiaj poruszają się w dół, oscylując obecnie w rejonie 3,68, a więc na poziomie notowanym tuż przed Świętami. Z kolei notowania EUR/PLN poruszają się w konsolidacji już od kilku dni – i dzisiejszy poranek nie jest wyjątkiem. Notowania EUR/PLN poruszają się obecnie tuż poniżej poziomu 4,50.

W bieżącym tygodniu trudno oczekiwać istotnej zmiany sytuacji na rynkach walutowych. Wszelkie ruchy cenowe będą odbywać się przy obniżonej aktywności inwestorów, co zmniejsza ich wymowę. Dzisiaj kalendarz danych makro jest wyjątkowo ubogi, zaś jutro i pojutrze pojawią się w Polsce odczyty wskaźników BIEC, które raczej powinny być przyjęte spokojnie (Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, Wskaźnik Rynku Pracy).

Notowania BOSSAPLN – dane dzienneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here