Naga MarketsLogo-Credit-AgricolePomimo ostatnich problemów USD w stosunku do EUR, Credit Agricole nadal utrzymuje swoją strategię wykorzystywania spadków dolara w celu zakupu na korzystniejszych poziomach cenowych.


Indeks dolara amerykańskiego (DXY) w samym tylko maju zyskał 2.4% po kwietniowych osunięciach i znajduje się w rajdzie wzrostowym od 11 miesięcy (tylko 1 z nich nie zakończył się na plusie). Dodając do tego dobre dane z amerykańskiej gospodarki w ostatnim czasie powinniśmy się spodziewać dalszej poprawy. Co prawda ekonomia nie odbiła tak silnie po słabym pierwszym kwartale jak liczyli na to analitycy, jednak oznaki są pozytywne i przełoży się to na umocnienie dolara.

Odczyty z rynku mieszkaniowego, publikacje dotyczące handlu i sprzedaży samochodów w Q2 jak na razie kształtują się zdecydowanie lepiej niż w Q1. Wszystko świadczy to o rosnących wydatkach konsumentów, co jest bezpośrednim sygnałem polepszającej się koniunktury.

Rynki na pewno będą bacznie przyglądać się dzisiejszej publikacji danych dotyczących sprzedaży detalicznej (14:30) – jeżeli oczekiwany wzrost zostanie zrealizowany z (0.1% do 0.7% m/m z wykluczeniem samochodów), wtedy EUR/USD na pewno opadnie.

EURUSDH4 11.06
Dynamiczne rajdy EUR/USD zatrzymały się w dosyć szerokiej strefie 1.1310-1.1367, z którą cena na razie nie jest w stanie sobie poradzić. Dzisiejsza korzystniejsza publikacja danych (jobless claims i sprzedaż detaliczna) może sprowadzić notowania w okolice 61.8% Fibo. Ciekawy poziom docelowy rysuje się również na wysokości przecięcia 38.2% Fibo z 200EMA

Więcej bieżących informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here