Naga Markets

Kupują taniego Bitcoina. 13 tys. nowych posiadaczy "całego" BTC w tydzień!W ciągu ostatniego tygodnia liczba portfeli posiadających co najmniej jednego BTC wzrosła o 13 091. Tym samym liczba wszystkich wholecoiners-ów wynosi już 865 254 osób. Z drugiej strony największe portfele zdają się pozbywać swoich tokenów, co to oznacza dla przyszłości Bitcoina?

Bitcoin na dołkach cieszy się popularnością

Christian Ander, założyciel szwedzkiej giełdy Bitcoin BT.CX uważa, że to, co dzieje się na rynku kryptowalut można określić jako rozwój organiczny, a napływający obecnie kapitał, choć nie jest tak imponujący, jak ten wielkich instytucji, pozwala na oddolny rozwój projektu.Liczba adresów BTC posiadających co najmniej jedną monetę Źródło: Glassnode
Liczba adresów BTC posiadających co najmniej jedną monetę Źródło: Glassnode

– To dobrze, że sieć wraca do korzeni. Zaangażowanie ze strony osób prywatnych, dysponujących niewielkim kapitałem jest kluczowe dla przyszłości tego projektu. Oto definicja decentralizacji, chcemy, aby gospodarka BTC była oddolna. Ludzie wierzą w świetlaną przyszłość Bitcoina i dają temu wyraz, dokupując tyle, na ile ich stać – powiedział Ander.

Odkąd cena BTC runęła w okolice 20 000 dolarów, do sieci dołączyło ponad 14 000 inwestorów posiadających co najmniej jedną monetę. Oznacza to, że przy ograniczonej maksymalnej podaży kryptowaluty, na poziomie 21 milionów BTC, każdy z tych adresów  będzie posiadał udział w rynku na poziomie 1/21 000 000 wszystkich monet.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Zebrane przez Glassnode dane świadczą, że przy cenie poniżej 20 000 dolarów najmniejsi inwestorzy kupują Bitcoina tak szybko, jak tylko pozwalają im na to oszczędności.

AVA Trade

Ponadto gwałtownie rośnie także liczba mikro inwestorów, czyli adresów posiadających co najmniej 0,1 BTC (2 000 USD).

Liczba adresów posiadających co najmniej 0,1 BTC Źródło: Glassnode
Liczba adresów posiadających co najmniej 0,1 BTC Źródło: Glassnode

Z kolei liczba portfeli zawierających ponad 100 BTC spadła w tym samym okresie o 136 adresów, co oznacza, że wieloryby mogą pozbywać się swoich Bitcoinów obawie przed dalszymi spadkami.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułSynektik oczekuje dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży w czeskiej spółce
Następny artykułNotowania USD/JPY naruszyły dzisiaj barierę 136. To poziomy z października… 1998 roku
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here