Naga MarketsKupuj gdy leje się krew! Tak mówi stare giełdowe powiedzenie i często okazuje się być trafnym. Jeśli nie trwa głęboka bessa, spółki są w trendach wzrostowych – jest to zwykle okazja na dołączenie się do trwających trendów. Czy dzisiaj również będzie taka okazja? Postaram się przedstawić kilka ciekawie wyglądających spółek, na których nie słuchając mainstreamowych mediów, zawodowi traderzy szukają okazji do kupna:

BHW:

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka jest w trendzie spadkowym, ale od ponad miesiąca przecena wyhamował i brak było zdecydowanej wyprzedaży. Poranna panika sprowadziła ją na wsparcie i później nastąpiło odreagowanie. Wydaje się, że do złapania jest od 10% do 15% w przypadku odreagowania. Przy dźwigni jaką daje HFT może to przynieść nawet 50% zainwestowanego kapitału. Za przemawia niewielka strata – bo pozycję należałoby zamknąć jeśli wsparcie się nie obroni.

BHW.PLDaily 24 sierpnia 2015

BIO:

Bioton jest w dynamicznym trendzie wzrostowym. Dzisiejszy spadek zatrzymał się w strefie wsparcia i zdecydowanie jest to okazja do kupowania. Oczywiście wcale nie jest powiedziane, że nastąpią kolejne wzrosty, ale trend jest silnie wzrostowy, poziom wsparcia silny i to pozwala myśleć poważnie o longach.

BIO.PLH4 24 sierpnia 2015

EUR:

Eurocash to kolejna spółka, która zachowywała się bardzo dobrze podczas panującej w Polsce przeceny. Okolice 39zł są silnym poziomem wsparcia, prawdopodobieństwo kontynuacji trendu jest wyższe niż jego odwrócenia, dlatego też warto rozważyć ewentualne pozycje długie.

EUR.PLDaily 24 sierpnia 2015

KER:

Podobna sytuacja jak na pozostałych spółkach. Trend wzrostowy i mocna korekta do bardzo silnego poziomu wsparcia. Kernel przez 4 miesiące atakował okolice 39,50 i kiedy to się powiodło spowodowało szybki wystrzał kursu o ponad 10%. Taka sytuacja może się powtórzyć obecnie jeśli cena odbije.

KER.PLDaily 24 sierpnia 2015

KGH:

Na KGHMie zdecydowanie okazji do kupna nie ma. Ten wykres przypominam jedynie dlatego, że przy 96 złotych pisałem o silnym oporze i okazji do otwierania shortów. Jeśli ktoś postąpił w ten sposób zarobiłby ponad 100% zainwestowanej kwoty (30% spadek x dźwignia 4 = 120%). To wszystko w 2 tygodnie – mam nadzieję, że czasami warto przeczytać moje analizy 😉

KGH.PLDaily 24 sierpnia 2015

PGN:

PGNiG utrzymuje się od dłuższego czasu w konsolidacji, po sporych wzrostach. Obecnie cena testuje jeden z poziomów wsparcia i to może być dobra okazja do otwierania pozycji długich. Jeśli cena spadnie niżej, powinna się zatrzymać w okolicach 6,08.

PGN.PLDaily 24 sierpnia 2015

PZU:

Bardzo silnie przecenione jest PZU. Cena dochodzi do absolutnie kluczowego obszaru wsparci między 398 a 384zł. Cena wielokrotnie na niego reagowała i jeśli szukałbym poziomu do długoterminowej inwestycji, to właśnie byłby ten. Jeśli jednak zostanie on przełamany może to skutkować spadkiem poniżej 300zł.

PZU.PLWeekly 24 sierpnia 2015

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrade Ideas od UBS. Pod lupą EUR/USD, AUD/USD oraz NZD/USD.
Następny artykułCzy to już bessa?
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here