Naga MarketsBanknot 20 funtówAnalitycy BNP Paribas są zdania, iż kurs funta brytyjskiego ma szansę na dalsze wzrosty, podczas gdy jednocześnie oczekują oni spadków na dolarze amerykańskim, franku szwajcarskim i jenie japońskim. Najnowsze dane dotyczące pozycjonowania sugerują, że globalni inwestorzy są obecnie jeszcze bardziej przychylni funtowi szterlingowi.

Globalni inwestorzy doceniają funta brytyjskiego

Każdego tygodnia BNP Paribas przygotowuje analizę, która przygląda się ogólnemu pozycjonowaniu rynku na głównych walutach. Odczyt powyżej zera wskazuje na długą pozycję netto z maksymalnym odczytem 50, podczas gdy odczyt poniżej zera jest niedźwiedzi z limitem -50.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks bierze pod uwagę ekspozycję klientów, aktywność funduszy hedgingowych, popyt na opcje oraz momentum.

Zgodnie z najnowszą analizą, inwestorzy zwiększyli swoje zaangażowanie na funta. Traderzy są obecnie bardziej pozytywnie nastawieni do funta szterlinga niż do jakiejkolwiek innej waluty.

Zobacz także: Kurs dolara USD/PLN kończy tydzień pod kreską. Ile będą kosztowały euro, funt i frank po weekendzie?

Pozycjonowanie sugeruje, że nadzieje na szybkie wprowadzenie szczepień w UK, a także osiągnięcie wyczekiwanego porozumienia handlowego w sprawie Brexitu były ważne dla wsparcia funta, zwłaszcza przy niedowartościowanej brytyjskiej walucie.

Inwestorzy walutowi pozostają niedźwiedzio nastawieni do dolara, poza krótkoterminowym sentymentem, który może wskazywać na neutralność, tak przez przez ostatnie 6 miesięcy utrzymywała się przewaga pozycji krótkich. Aktualnie widać jej niewielkie zredukowanie, co może przemawiać za minimalizacją ryzyka w przypadku wystąpienia korekty, główna tendencja pozostaje jednak bez zmian, oczekuje się słabości USD. Inwestorzy walutowi pozostają również negatywnie nastawieni w stosunku do franka i jena. 

Kurs funta do dolara GBP/USD

Patrząc technicznie na wykres GBP/USD na interwale D1, od dłuższego czasu obowiązuje trend wzrostowy. W ostatnim czasie doszło wybicia oporu przy 1,3490, co zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej potwierdza kierunek północny. Nawet gdyby doszło do cofnięcia poniżej wspomnianego poziomu, jako kolejne wsparcie dobrze powinna się sprawdzić średnia krocząca, bądź dolne ograniczenie kanału wzrostowego.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania euro | pgnig gpw | co to jest kod blik | kurs kryptowalut wykres | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here