Naga MarketsBitcoin na liściachJak wynika z analizy technicznej zespołu Fundstrat Global Advisors, większość głównych kryptowalut – szczególnie Bitcoin (BTC) i Litecoin (LTC) – jest gotowa na kolejną falę wzrostów, a inwestorzy powinni zainteresować się kupnem. Analityk instytucji, Rob Sluymer, zwraca uwagę na momentum indeksu siły relatywnej (RSI) i dopatruje się okazji zakupowych.


Bitcoin i inne kryptowaluty z atrakcyjnym setupem technicznym

Wskaźnik RSI znowu rośnie, kierując się w stronę strefy wykupienia, co pokrywa się z teorią dotyczącą rynków silnie trendujących. Rob Sluymer pod koniec maja zachęcał inwestorów do zachowania cierpliwości, obecnie widzi jednak potencjalne okazje zakupowe:

„Kolejny potencjał wzrostowy rysuje się na większości kryptowalut, między innymi dzięki większej ekspozycji rynkowej. Spodziewamy się, że Bitcoin wykona silniejszy ruch w kierunku strefy oporu znajdującej się na wysokości 9 tysięcy dolarów” – informował Sluymer w nocie skierowanej do klientów.

BTC Bloomberg
Bitcoin, notowania kontraktów terminowych. Fundstrat zakłada wzrosty do 9 tysięcy dolarów

Analityk Fundstrat zwracał również uwagę na Litecoina, który pokonał opór na wysokości 121 dolarów i zmierza do kolejnego na wysokości 145 dolarów. Krótkoterminowe korekty spadkowe powinny być okazją do akumulacji i skupowania Litecoina po korzystniejszych cenach.

Zobacz również: Fundstrat twierdzi, że kryptowaluty zdrożeją dzięki ulepszeniom technologicznym

Gdy Sluymer mówi kupuj BTC i LTC, czy warto go słuchać?

Opinia analityków dużych instytucji, szczególnie odnośnie zmiennego rynku kryptowalutowego, często rozmija się z rzeczywistością. Jak się jednak okazuje Sluymer ma na swoim koncie kilka udanych „zakładów”. Między innymi skutecznie przewidywał spadki BTC z końca 2018 roku, kiedy cena znajdowała się w okolicach 6 tysięcy dolarów.

W maju bieżącego roku wystosował natomiast notę zachęcającą do zakupów kryptowaluty, w momencie gdy BTC/USD wyceniany był na mniej niż 5400 dolarów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here