Naga Markets



Bitcoiin spadaOstatnie dni przyniosły prawdziwą wyprzedaż na rynku kryptowalut. Informacja o rezygnacji przyjmowania płatności w BTC przez amerykańską spółkę Tesla przyczyniła się bowiem nie tylko do spadku notowań najstarszej z walut wirtualnych, lecz również wielu popularnych Altcoinów. Cena Bitcoina spadła o niemal 23 tysiące dolarów, co stanowiło ponad 35 proc.

Znany inwestor zaleca kupowanie BTC podczas bessy 

Cena Bitcoina osunęła się wczoraj w okolice 42 tysięcy dolarów, co było najniższym poziomem od ponad trzech miesięcy. Znany inwestor uważa jednak, że spadki te są jedynie korektą i sugeruje inwestorom, by Ci kupowali BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują




Raoul Pal, popularny inwestor kryptowalutowy i były członek zarządu Goldman Sachs, obecnie zaś dyrektor generalny Real Vision Group chce, aby inwestorzy zmobilizowali swoje transakcje przeciwko Elonowi Muskowi.

W związku z powyższym zaleca on, aby inwestorzy kupowali, bądź przynajmniej hodowali BTC, kiedy cena kryptowaluty spada. Wskazał nawet, że ostatnie spadki są jedynie “zupełnie normalną i zdrową korektą”. W jego ocenie, cena Bitcoina może wzrosnąć przy kolejnym wybiciu nawet o prawie 14 tysięcy dolarów.

Przypomnijmy, że ostatnie spadki na rynku kryptowalut to reakcja na tweet, w którym Elon Musk stwierdził, że Tesla przestanie akceptować bitcoiny, dopóki sieć blockchain nie przyjmie bardziej zrównoważonych praktyk energetycznych.

Bitcoin w okolicy istotnego wsparcia 

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że cena najstarszej z walut wirtualnych spadła na przestrzeni ostatnich dni do technicznego wsparcia w wysokości 44 tysięcy dolarów. Biorąc pod uwagę, że zaledwie 3 tysiące dolarów niżej znajduje się kolejne istotne wsparcie dojść można do wniosku, że jest to niezwykle istotna strefa. Jej trwałe pokonanie mogłoby bowiem otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 30 tysięcy dolarów, co byłoby najniższym poziomem od stycznia br.

Jeżeli jednak w okolicy obecnie testowanego wsparcia pojawi się reakcja popytowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie, wówczas oczekiwać moglibyśmy jakiegoś odbicia.

Mało prawdopodobne wydaje się jednak, by odrzucenie obecnie testowanego poziomu miało przyczynić się do ponadprzeciętnej aprecjacji BTC.

invest

Bardziej prawdopodobne wydaje się, że ewentualne wzrosty mogłyby być ruchem korekcyjnym, w związku z czym i ich zasięg prawdopodobnie byłbym niewystarczający, by wybić nowe ATH.

Jako potencjalny zasięg dla możliwej aprecjacji można by z kolei wyznaczyć okolice 53 tysięcy dolarów. Jest to techniczny opór, który niezwykle precyzyjnie zbiega się ze złotą proporcją, tj. z mierzeniem 61,8 proc. korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa kurs | plus500 | notowania gpw | pkp cargo notowania | gpw spółki |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWe wtorek złoty pozostaje mocniejszy wobec dolara, stabilizacja notowań EUR/PLN
Następny artykułSerinus miał 1,01 mln USD straty netto, 0,49 mln USD straty EBIT w I kw. 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here