Naga MarketsKup akcje spółek technologicznych, zanim będą poza zasięgiem - mówi analitykMiniony tydzień nie należał do najlepszych dla spółek technologicznych. Indeks Nasdaq spadł w środę o 2,7%, w czwartek stracił kolejne 2,1%. Daniel Ives, analityk z firmy inwestycyjnej Wedbush uważa jednak, że jest to dobra okazja do zakupu akcji spółek technologicznych, póki ceny ich akcji trafiły na korektę. Jego zdaniem wiele z nich urośnie w tym roku o co najmniej o 25%.

  • Ostatnia korekta jest dobrą okazją do zakupu tańszych akcji spółek technologicznych
  • Zdaniem Daniela Ivesa cyfrowa transformacja dopiero się zaczyna i ma potrwać kilka lat
  • Duże spółki, takie jak Facebook czy Apple pomogą technologicznej hossie

Apple, Microsoft i inne spółki technologiczne mają przed sobą świetlaną przyszłość

W ubiegłym tygodniu inwestorzy z branży technologicznej boleśnie odczuli korektę, ponieważ na pierwszy plan wysunęły się obawy o wysokie wyceny, potencjalne bańki spekulacyjne, handel rotacyjny czy rosnące rentowności – powiedział Ives.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem Ivesa, cyfrowa transformacja dopiero się zaczyna i ma potrwać kilka lat. Najwięcej na niej zyskają firmy działające w chmurze, cyberbezpieczeństwie, e-handlu i technologii 5G (Ostatnio w technologię 5G zaczął inwestować Warren Buffett, więcej o tym w artykule: Warren Buffett stawia na dwa różne konie w tym samym wyścigu). Analityk twierdzi, że te podsektory są stanowią siłę napędową całej branży technologicznej, a popyt konsumencki i korporacyjny przyczynią się do wieloletniego boomu wzrostowego.

Daniel Ives, analityk Wedbush

Podczas lockdownów wiele korporacji było zmuszonych do pracy zdalnej i tym samym korzystało z odpowiednich programów umożliwiających współpracę, takich jak Zoom, Microsoft Teams, Slack czy Citrix. Zdaniem firmy Wedbush, podczas ożywienia gospodarek i „powrotu do normalności” od 30% do 40% pracowników nadal będzie pracowało zdalnie. Powinno to skłonić firmy do bardziej zdecydowanych działań w zakresie transformacji chmury.

Według Ivesa, inwestorzy powinni wykorzystać obecną słabość rynku i zaopatrzyć swój portfel w takie spółki jak: Apple, Microsoft, DocuSign czy AI Nuance. Nie powinno zabraknąć spółek zajmujących się branżą cyberbezpieczeństwa: Zscaler, Palo Alto i SailPoint.

W całym sektorze Wedbush przewiduje, że akcje spółek technologicznych wzrosną o co najmniej 25% w ciągu najbliższego roku. Z pewnością pomogą w tym takie spółki jak Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google – powiedział Ives

I choć regulacje dotyczące technologii stanowią długoterminowe ryzyko, to “administracja Bidena wciąż pozostaje złotym środkiem dla akcji spółek technologicznych” – ocenia Wedbush. Ives uważa, że prezydent Joe Biden prawdopodobnie zmniejszy napięcie w “zimnej wojnie technologicznej” między USA a Chinami, a także będzie wspierał inicjatywy związane z bezpieczeństwem cybernetycznym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty ranking | dolar | kurs euro notowania | kurs cdr | w jakie akcje warto inwestować 2020 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here