Naga Markets

Kupuj akcje Airbnb, ponieważ popyt na podróże jest odporny na kryzys!Akcje Airbnb są atrakcyjną okazją do zakupu ze względu na solidne perspektywy wzrostu wynajmu krótkoterminowego, twierdzi Bernstein. We wtorek analityk Richard Clarke zainicjował relację o akcjach Airbnb, powołując się na dominującą pozycję na rynku wynajmu wakacyjnego. Jego zdaniem, cena docelowa akcji jest na poziomie 143 USD.

Akcje Airbnb z pozytywną rekomendacją

„Airbnb to wyjątkowa firma w branży turystycznej, aspirująca marka, której cena jest poniżej luksusu, z potencjałem zbudowanym wokół lojalnych klientów” – napisał analityk Richard Clarke. Widzimy „niewielki powód, dla którego Airbnb nie może stać się znaczącym sprzedawcą innych branż turystycznych”.

Akcje Airbnb spadły o 1,1% do 109,63 USD w środę na początku handlu.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Analityk szacuje, że globalna kategoria wynajmu wakacyjnego wyniesie około 154 miliardów dolarów w 2022 r., a Airbnb stanowi 37% rynku. Uważa, że ​​firma może utrzymać swój udział i zwiększać przychody o ponad 15% rocznie. Clarke bagatelizował zagrożenie konkurencyjne ze strony Alphabet ’s, powołując się na anemiczne zasoby wypożyczalni wakacyjnych giganta internetowego i brak koncentracji w tej kategorii.

Analityk jest również optymistą co do ogólnego popytu na podróże w środowisku, w którym inwestorzy coraz bardziej martwią się spowolnieniem gospodarczym. „Nadal widzimy silny popyt i niewielkie oznaki pogorszenia nastrojów” – napisał. „Wierzymy, że chociaż bezrobocie jest niskie, stopa oszczędności jest wysoka, a podróże pozostają priorytetem w kategorii wydatków – środki na podróże nadal można inwestować”.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

XTB

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułStopy procentowe NBP tym razem bez zmian. Czy to koniec ich windowania?
Następny artykułKurs USD/PLN wymazuje wczorajsze straty, złoty pod presją
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here