Naga Marketsflaga iranuW wywiadzie dla Tasnim, wiceprezes ds. nowych technologii banku centralnego Iranu, Nasser Hakimi powiedział, że handel Bitcoinem, kryptowalutą i inną formą gotówki elektronicznej, która zyskuje na popularności na całym świecie, jest nielegalna.


Ryzyko prawne i wahania cen kryptowalut

Hakimi ostrzegł także ludzi przed reklamami i sprzedawcami firm sieciowych podobnych do piramidy, które promują Bitcoina jak drzewo ze złotymi monetami z Pinokia.

Najwyższa Rada ds. Zwalczania Prania Pieniędzy zakazała sprzedaży i zakupu Bitcoinów w Iranie, zauważył Hakimi, dodając, że należy odróżnić wydobywanie i handel kryptowalutami.

Urzędnik ostrzegł również entuzjastów Bitcoina o ryzyku prawnym wiążącym się z handlem cyfrową walutą oraz znacznych wahaniach jego ceny.

Tania energia w Iranie zachęciła w ostatnich latach górników kryptowalut. Urzędnicy twierdzą, że każda maszyna do wydobywania BTC, zasilana tym samym tanim źródłem energii elektrycznej dostępnym dla domów, zużywa tyle prądu co 24 mieszkania.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Tania energia do zasialania nielegalnych kopalń

Policja w ostatnich tygodniach wykryła dziesiątki nielegalnych farm Bitcoinów w różnych częściach Iranu. Przestępcy zazwyczaj wybierają opuszczone fabryki na odległych przedmieściach, by konsumować subsydiowaną moc przesyłową do zasilania setek maszyn górniczych.

Zobacz też: Mark Mobius: Kupowałbym Bitcoina w przypadku kontynuacji wzrostów

Władze twierdzą, że dzienne zużycie energii w jednej z największych farm wydobywczych, która niedawno znajdowała się w dużej fabryce w Teheranie było równe zużyciu energii elektrycznej 60 domów w ciągu całego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here