Naga MarketsKupno akcji Amazona i CD Projektu powinno być tak samo proste, stwierdza Piotr Kozłowski, dyrektor BM Pekao
Piotr Kozłowski, dyrekto BM Pekao

Dla klienta indywidualnego kupno akcji CD Projektu, czy też zagranicznego Amazona jest już tak samo proste, stwierdzał w rozmowie z Marcinem Wenusem na antenie Comparic24.tv dyrektor biura maklerskiego Pekao, Piotr Kozłowski. Reprezentowana przez niego instytucja stawia na rozwój dostępu do rynków zagranicznych, oferując dostęp do akcji z 18 krajów i rozważając również otwarcie się na rynki azjatyckie, gdzie dominuje wysoka płynność i przewaga inwestorów detalicznych.

  • Oferta rynków zagranicznych w BM Pekao obejmuje dostęp do amerykańskiego pre-marketu oraz zagranicznych ETF-ów
  • Pekao dąży do tego, aby transakcje na rynkach zagranicznych nie różniły się niczym od tych na GPW. Już teraz kupno akcji Amazona jest tak samo proste jak walorów CD Projektu
  • GPW jest dużą giełdą w regionie, jednak niski udział polskich spółek w indeksach MSCI pokazuje, że zagranicą dostępnych jest wiele innych, ciekawych alternatyw

Polska GPW to niejedyne miejsce, gdzie można inwestować, twierdzi Piotr Kozłowski

Spółki notowane na warszawskim parkiecie dostarczają inwestorom sporo okazji handlowych, szczególnie w tym roku, jednak nie zapewniają ekspozycji na wszystkie popularne obecnie branże, w tym Internet rzeczy, czy też big data oraz na spółki globalne. Takowe znaleźć można natomiast na bazowych rynkach zagranicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W indeksie MSCI emerging markets spółki z naszego regionu zajmują około 1%, a w indeksie all countries jest to jedynie miejsce po przecinku. To wskazuje inwestorom, że polska giełda nie jest jedynym miejscem, gdzie można inwestować i należy te inwestycje mocno dywersyfikować. Drugim elementem jest kwestia dostępności pewnych instrumentów i sektorów gospodarki, takich jak Internet rzeczy, big data, czy też chmury obliczeniowe oraz spółki o charakterze globalnych, których na polskiej giełdzie jeszcze nie mamy – komentował Dyrektor Biura Maklerskiego Pekao, Piotr Kozłowski.

Dostęp do tych jurysdykcji zapewnia między innymi BM Pekao, gdzie klient może handlować na spółkach z 20 różnych rynków uzyskując dostęp do kilku tysięcy różnych instrumentów finansowych. Celem instytucji jest unifikacja oferty tak, aby inwestowanie w akcje największych gigantów technologicznych niczym nie różniło się od zawierania pozycji na spółkach z Polski.

Zapewniamy naszym klientom dostęp do 20 rynków światowych, zarejestrowanych mamy w tym momencie około 5 tysięcy instrumentów finansowych, do których klient ma bezpośredni dostęp (…) Jest to kierunek, na który patrzymy bardzo poważnie i od pewnego czasu rozwijamy, starając się go zdigitalizować tak, żeby charakterystyka transakcji na rynkach zagranicznych nie różniła się niczym od transakcji na rynku polskim. Zniesienie tych barier spowoduje, że klient indywidualny będzie coraz chętniej patrzył na te rynki – dodawał Kozłowski.

Wall Street oraz niemiecki DAX nadal najpopularniejsze wśród polskich inwestorów

Chociaż BM Pekao oferuje dostęp do rynków z całego świata, to wśród polskich inwestorów nadal największą popularnością cieszą się akcje gigantów z giełdy amerykańskiej oraz spółki z sąsiedniej giełdy niemieckiej zrzeszone w ramach indeksu DAX.

– Rynki popularne to już tradycyjnie rynek amerykański i szeroko rozumiany rynek europejski. Niemcy są najbardziej popularne wśród polskich inwestorów, a Europa ma przewagę ze względu na godziny dostępności i pracy poszczególnych giełd oraz tej samej strefy czasowej, w której dokonywane są transakcje. Do smaczków należą natomiast rynki skandynawskie, czy też rynek australijski, gdzie również można dokonywać operacji – wyjaśniał dyrektor BM Pekao.

Jego zdaniem w ofercie polskich domów maklerskich brakuje natomiast dostępu do rynku azjatyckiego, który staje się coraz bardziej ciekawy i charakteryzuje się niezwykle wysoką płynnością. Podczas rozmowy w Comparic24.tv stwierdzał, że może być to kierunek, w którym będzie podążało BM Pekao.

Z Biurem Maklerskim Pekao inwestor detaliczny ma dostęp do światowych rynków, m.in. giełd w USA, Niemczech, Francji, Kanadzie czy Australii, co pozwala inwestować w największe spółki technologiczne i finansowe w oparciu nie tylko o akcje, ale również ETF-y. Oferta dostępna jest w tym miejscu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here