Naga MarketsRWE cc elektrowniaCena BTC wzrosła od początku roku o 50 proc. Liczą z kolei od dołków z połowy marca 2020 r. bitcoin podrożał o 1030 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że mining a więc „wydobycie” kryptowaluty stało się bardziej opłacalne. Rentowność tego biznesu w głównej mierze zależy jednak od cen prądu. Chcąc zminimalizować te koszty, pewna grupa inwestorów ze Stanów Zjednoczonych postanowiła kupić elektrownię węglową.

Górnicy pod lupą ekologów 

Jak powszechnie wiadomo, mining kryptowalut jest procesem bardzo energochłonnym. Fakt ten sprawia, że górnicy szukając coraz to lepszych rozwiązań mających na celu zmniejszenie kosztów pozyskania energii elektrycznej. Nie wszyscy zwracają jednak uwagę na pozyskanie zielonej energii z odnawialnych źródeł. Są i tacy, dla których nie ma większego znaczenia jak pozyskiwana jest energia. Liczy się jedynie, by było tanio.Chcąc maksymalnie ograniczyć koszty związane z pozyskaniem energii elektrycznej, gra inwestorów ze Stanów Zjednoczonych postanowiła kupić elektrownię węglową, dzięki której zasilą aż 1800 koparek kryptowalutowych.

Inwestycja kosztowała ich 105 milionów dolarów, jednak nie zwrot tych kosztów może stanowić dla nich największy problem. Sprawą niemal natychmiast zainteresowali się bowiem ekolodzy. Okazuje się, że elektrownia produkuje energię z odpadów węglowych, w efekcie czego jest ona źródłem emisji do atmosfery nie tylko gazów cieplarnianych, ale również zanieczyszcza środowisko naturalne.

W ciągu jednego roku elektrownia spada około 600 tysięcy ton odpadów. Entuzjaści kryptowalut nie zwracają jednak na to uwagi i już prowadzą negocjacje w sprawie zakupu kolejnych elektrowni mogących zasilić ich koparki. Niewykluczone, że wartość ich inwestycji w produkcję energii przekroczy miliard dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: selvita akcje notowania | kursy walut forex | notowania 11bit | giełda forum | kurs dolar | wirtualna polska akcje wykres | usd prognoza | cdr akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykuł12 spółek odnotowało roczny rekord notowań w poniedziałek. Walory Bumech zyskały ponad 20%!
Następny artykułKGHM chce pozyskiwać zieloną energię od polskich producentów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here