Naga MarketsKupili bitcoina (BTC) w 2017 i nie chcą go sprzedaż. Są grupą najsilniejszych HODLerówBitcoin (BTC) jest obecnie wart prawie trzy razy więcej niż w szczycie swojej hossy z 2017 roku, ale wielu długoterminowych HODLerów z tego okresu nie ma zamiaru pozbywać się swoich aktywów. Najnowsze dane zebrane przez firmę Unchained Capital świadczącą usługi finansowe w zakresie bitcoina pokazują jednocześnie, że kupujący z 2017 roku kontrolują coraz większą część podaży BTC.

  • HODLer to osoba, która trzyma swoje kryptowaluty licząc na wzrost ich wartości w długim terminie
  • Dane Unchained Capital pokazują, że osoby, które kupiły bitcoina 3-5 lat temu trzymają się swojej inwestycji i nie zamierzają sprzedawać
  • Po przetrzymaniu długoterminowego rynku niedźwiedzia, wzrosty z 2020 nie zmusiły większości z nich do sprzedaży BTC

Kupili bitcoina w 2017 roku, obecnie są najsilniejszymi HODLerami

Zgodnie z wykresem HODL Wave widocznym poniżejs, który szereguje podaż według tego, kiedy bitcoin ostatnio zmieniały właściciela, kupujący z okresu 2017 roku nadal „siedzą” na swojej inwestycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od czasu krachu szerokiej gamy aktywów z marca 2020 r., kiedy BTC/USD spadł do poziomu zaledwie 3,6 tys. dol., odsetek podaży BTC, który ostatnio poruszał się między lutym 2016 r. a lutym 2018 r., wzrósł z 5,57% do 13,38%.

Wykres Bitcoin HODL Waves. Źródło: Unchained Capital

Innymi słowy, trend wzrostowy ceny w 2019 r., dużej części 2020 r. i całym 2021 r. nie sprawił, że inwestorzy z 2017 sprzedają bitcoina po przetrwaniu wieloletniego rynku niedźwiedzia. Dla kontrastu, HODLerzy trzymający BTC od pięciu do siedmiu lat i od siedmiu do dziesięciu lat zmniejszyli swoją obecność na rynku w ciągu ostatniego roku.

– Na początku stycznia 59% wszystkich bitcoinów w sieci znajdowało siędłużej niż 1 rok bez ruchu, a pod koniec miesiąca liczba ta osuwała się do 57%, co oznacza spadek o 2 punkty procentowe lub około 372 320 bitcoinów – wyjaśnia Unchained.

Wygląda na to, że większość bitcoinów, które były przedmiotem transakcji w styczniu, to bitcoiny leżące krócej niż 3 lata na portfelach, ponieważ BTC kupione od 3 do 5 lat temu wzrosły o 8%, całkowicie niezrażone zmiennością cen.

10-letni weterani również mocno się trzymają

Dane nie pokrywają się z powszechną tezą, że dynamiczny skok wartości bitcoina do 20 tys. dol. pierwszy raz od 2017 wywołał masową wyprzedaż wśród zdesperowanych inwestorów, którzy chcieli odrobić straty lub zamknąć pozycje z minimalnym zyskiem.

HODL Waves potwierdza, że apetyt na bitcoina nie został naruszony nawet przez wzrosty cen powyżej 30, 40 lub nawet 50 tys. dol.

Osobna grupa inwestorów, która kupowała BTC przed 2011, jest również odpowiedzialna za większą część podaży. Od 15 marca 2020 r. ich udział wzrósł z 6,85% do 10,24%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomedlub | waluty online | dolar prognoza | bitcoin kurs 2019 | co to znaczy blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here