Naga Markets

Po wyczerpujących dwóch tygodniach dla społeczności Terra, zespół stojący za projektem ogłosił zmiany w proponowanym przez siebie planie odrodzenia Terra (LUNA) i TerraUSD (UST). Firma poinformowała o trzech głównych zmianach w proponowanym planie odrodzenia i redystrybucji. Obejmują one zwiększenie płynności, wprowadzenie jej nowego profilu dla posiadaczy LUNA sprzed ataku, który zachwiał stabilnością sieci oraz zmniejszenie dystrybucji dla osób, które kupiły UST lub LUNĘ już po wydarzeniu.

Mniej tokenów sieci Terra dla osób, które nabyły je już po destabilizacji

W komunikacie zaznaczono, że zmianie ulegają parametry płynności początkowej posiadaczy Anchor UST (aUST) sprzed ataku, posiadaczy LUNA oraz UST op ataku. Zmiana ta będzie wynosić od 15% do 30%, a według firmy Terra może to “złagodzić przyszłą presję inflacyjną” i zwiększyć podaż tokena w czasie uruchomienia.Oprócz tego portfele, które posiadają mniej niż 10 000 LUNA, otrzymają taką samą płynność jak wyżej wymienione grupy. Co więcej, 70% ich LUNA zostanie nabyte w ciągu dwóch lat, z sześciomiesięcznym progiem błędu. Terra stwierdziła, że jej zdaniem ten nowy profil płynności zapewni małym posiadaczom tokenów podobną płynność początkową.

Wreszcie, alokacja dla posiadaczy UST po ataku zmniejszyła się z 20% do 15%. Według firmy Terra, ta “alokacja związana z oderwaniem od sztywnego progu jest taka sama jak alokacja dla pierwotnych udziałowców (przed atakiem LUNA)”. Pozostałe 5% zostanie przeniesione do puli wspólnotowej.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

NED

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Następstwa upadku UST dały społeczności powody do zwątpienia w przyszłość algorytmicznych stablecoinów. Według profesora akademickiego Ryana Clementsa, czysto algorytmiczne stablecoiny są “z natury kruche” i opierają się na wielu założeniach, które nie są ani pewne, ani gwarantowane, aby być stabilne.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig giełda | kęty giełda | frank euro | celon giełda | notowania mercator | kurs liry tureckiej złoty | bitcoin |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułJak ocenić Startup? Tłumaczy Robert Moreń z Assay Group
Następny artykułPrognoza ceny złota od MUFG wskazuje 2250 dol. za uncję jeszcze w tym roku
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

2 KOMENTARZE

  1. 🤔 to znaczy że jeśli kupiłem luna po ataku to teraz muszę ją dać na prawie 100portweli po mniej niż 10k ..? 🤔

  2. Warto również dodać że dokwon wprowadził zmiany do bieżącego głosowania, zamiast utworzyć nowe. Dla mnie to świadczy o całkowitym braku rozgarnięcia swojego własnego projektu i pokazuje dlaczego stało się to, co się stało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here