Naga MarketsRynek kryptowalut nie ma łatwego zadania podejmując kolejne próby budowania zaufania wśród ludzi i instytucji finansowych. Ciągłe ataki hakerskie na giełdy i kolejne próby prania brudnych pieniędzy z wykorzystaniem wirtualnych monet skutecznie zniechęcaja inwestorów do lokowania swoich środków na tym rynku. Dziś rano świat obiegła kontrowersyjna informacja – ktoś zakupił jednego syscoina za 96 bitcoinów, co daje równowartość 750 tys. dolarów. Transakcja miała miejsce pomimo, że notowania syscoina oscylują w granicach 0,15 – 0,25 dolara.


Całe zajście miało miejsce na giełdzie Binance i nie jest to pierwszy taki przypadek. W lutym tego roku giełda została zaatakowana przez hakerów i musiała wyłączyć swoje usługi na kilka dni. Jednak tym razem sprawa wygląda o wiele poważniej. Ktoś dokonał transakcji, która nie miała prawa mieć miejsca. Pierwsze podejrzenia padają na błąd w kodzie, jednak bardziej prawdopodobne jest celowe działanie hakerów. Zespół nadzorujący kryptowalutę syscoin szybko ustosunkował się do całego zdarzenia:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Prowadzimy śledztwo w sprawie możliwego problemu w kodzie blockchainu syscoin. Na tę chwilę nic nie jest potwierdzone, ale poprosiliśmy giełdę Binance o zawieszenie handlu dopóki sprawa nie będzie do końca wyjaśniona.”

Cała sytuacja spowodowała chwilowy wzrost syscoina o 200% z ok. 0,20 USD do ponad 0,40 USD. Poniżej filmik z całego zajścia:

Użytkownicy popularnego forum reddit zauważyli, że w trakcie tego wzrostu blockchain syscoina wskazywał na atak hakerski. Jeden kryptogórnik odkrył wszystkie bloki jednocześnie nie zawierając żadnej transakcji. Wykopywanie pustych bloków dla otrzymania nagrody zostało odebrane jako oznaka nielegalnego ataku. Niektórzy uważają, że innym wytłumaczeniem tego zdarzenia może być zwykły błąd ceny i jeden syscoin zamiast za 0,000096 BTC został zakupiony za 96 BTC. Binance zablokował możliwości wypłaty oraz wstrzymał notowania syscoina.  Giełda ostrzega użytkowników przed potencjalnymi atakami botów, które kradną konta i wykorzystują je do zawierania nielegalnych transakcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSatoshi Nakamoto pisze książkę. Mamy jej fragmenty!
Następny artykułStrategia EMA10/20 – long na GBPUSD
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

1 KOMENTARZ

  1. Jak ktos kupuje shitcoiny to zawsze duzo ryzykuje ale może też dużo zarobić. Stabilne coiny to btc eth ltc reszta to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here