Naga MarketsDyrektor platformy Kraken Dan Held, który zakupił swoje pierwsze Bitcoiny w momencie, gdy za jedną sztukę najstarszej z walut wirtualnych zapłacić trzeba było zaledwie 10 dolarów wierzy, że stan światowej gospodarki tworzy idealne warunki dla dalszych wzrostów notowań BTC.

Bitcoin rozpoczął kolejny super cykl

Dyrektor ds. rozwoju platformy Kraken przyznał, że stan światowej gospodarki wygląda źle. Covid przyczynił się do powstania najpoważniejszego od lat kryzysu. Wiele firm przestało działać, a część z nich z pewnością upadnie. Ponadto zwraca on także uwagę, że rządy zaangażowały się w masowe drukowanie pieniędzy, co osłabia zaufanie do tradycyjnego sektora finansowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Held uważa, że infrastruktura zbudowana wokół Bitcoina, rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów instytucjonalnych i wsparcie ze strony takich firm jak PayPal może napędzić w najbliższych miesiącach kolejny supercykl BTC.

– Nigdy nie byliśmy w gorszym miejscu w historii ludzkości, jeśli chodzi o środowisko makroekonomiczne. Nigdy. Nigdy wcześniej. Nawet podczas wojen światowych, powiedziałbym, że jest to równorzędny rodzaj doświadczenia – przyznał.

Jego zdaniem, Bitcoin jest jak ubezpieczenie na wypadek trzęsienia ziemi.

– Bitcoin jest w pewnym sensie jak ubezpieczenie. Kiedy nie ma trzęsienia ziemi, tak naprawdę nie myślisz o ubezpieczeniu od trzęsienia ziemi… Wtedy pojawia się trzęsienie ziemi i założę się o wszystko, że firma ubezpieczeniowa dostaje miliard telefonów, aby uzyskać ubezpieczenie od trzęsienia ziemi. Tak samo jest z Bitcoinem – dostrzega.

Wskazuje on przy tym, że ludzie ufają swoim przywódcom w czasach pokoju i prosperity. W momencie wybuchu kryzysu wszystko się jednak zmienia.

Fakt ten sprawia, iż uważa on, ze cena BTC wzrośnie w pierwszej kolejności do 100 000 dolarów, a następnie aż do miliona dolarów.

– W 2021 roku, możemy trafić milion dolarów. To może być to. Jest szalona szansa, że jeśli cały świat zacznie wierzyć w Bitcoina, może uda nam się to zrobić. Myślę, że to może być super-cykl Bitcoina do miliona, jeśli cały świat zacznie rozpoznawać wartość Bitcoina. Jeśli nie to, myślę, że normalny cykl może być między 100.000 dolarów a 250.000 dolarów. Tak czy inaczej, myślę, że wszyscy lecimy na księżyc – podsumował.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFunt najbardziej zmienną walutą na świecie! Wszystko przez Brexit
Następny artykuł7 spółek odnotowało rekord notowań we wtorek. Akcje CD Projekt zyskały na zamknięciu aż 4,57%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here