Naga MarketsKupił akcje spółek Tesla oraz Apple w 2013. Teraz ma 5,4 mln USD i pyta Internautów co z nimi zrobićsla Użytkownik serwisu internetowego Reddit pod pseudonimem BawceHog, pochwalił się na swoim koncie świetnymi wynikami odniesionymi na rynku. Dzięki inwestycjom w akcje spółek Apple oraz Tesla w 2013 miał zostać milionerem z pokaźnym majątkiem. Teraz 32-letni inwestor, z czternastoletnim stażem na rynkach finansowych, chciałby się poradzić innych co zrobić ze swoją wygraną.

  • W portfelu inwestora znajdują się między innymi akcje Apple, czy też Facebook i Netflix, które rocznie generują około 155 tysięcy przychodu w dywidendach
  • Inwestor zadaje internautom pytanie co ma robić dalej. Czy pozostawić portfel nienaruszony, czy może spieniężyć część inwestycji
  • Warto zauważyć, że sama tylko Tesla na przestrzeni ostatnich 5 lat gwarantwała zwrot z inwestycji rzędu niemal 900%

Tesla napędza portfel inwestycyjny złożony z amerykańskich blue chipów

Początkowo – jak do większości niezweryfikowanych wpisów w internecie – większość użytkowników podchodziła sceptycznie i z niedowierzaniem do zapytania inwestora, który następnie rozwiał wszystkie wątpliwości publikując zdjęcie portfela swojego konta maklerskiego:

Te artykuły również Cię zainteresują

Źródło: Reddit

Największymi wygranymi użytkownika BawceHog były spółki takie jak Tesla, Apple, Facebook, Salesforce czy Netflix, które w ciągu ostatniej dekady potrafiły wykorzystać swój potencjał znacznie zwiększyć wartość na rynkach finansowych.

Poniższy wykres przedstawia procentowy wzrost tych 5 spółek w okresie od stycznia 2018 roku do stycznia 2020 roku:

Źródło: Market Watch

Najlepszym wynikiem cieszyła się bezapelacyjnie Tesla, której wartość wzrosła w ciągu ostatnich lat aż o 600%. Pozostałe spółki stabilnie pięły się ku górze notując wzrosty w granicach 50-100%, co również jest ponadprzeciętnym wynikiem na tle amerykańskich indeksów.

W poszukiwaniu porad wśród innych

– I co teraz? Obecnie posiadam 5,4 miliona dolarów na koncie, generujące zysk w okolicach 155 tysięcy dolarów z dywidend co roku. Interesuje mnie co wy byście zrobili na moim miejscu – napisał BawceHog w swoim poście.

Udzielone odpowiedzi były bardzo różnorodne, nie zabrakło reakcji takich jak: “ODEJDŹ STĄD”, “Co ty tutaj robisz?”, czy wpis użytkownika ChiefLegalOfficer:

– Jeśli nie kłamiesz, zamknij tą przeglądarkę i nigdy więcej tutaj nie wracaj. Zrobiłeś to. Dlaczego miałbyś teraz to roztrwonić?.

Prawdopodobnie solidna porada, pod którą BawceHog wyjaśnił, że planuje dalej inwestować wykorzystując tylko niewielką część swojego zysku, stąd jego zapytanie.

fpmarkets

Reddit radzi co zrobić dalej, internet przemówił

Na ratunek przybyła społeczność WallStreetBets (jedna z grup serwisu Reddit, gdzie uczestnicy wymieniają się swoimi spostrzeżeniami i opiniami dotyczącymi rynków finansowych). Tak przedstawiały się niektóre z odpowiedzi:

“Weź 155 tysięcy dolarów (roczny zysk z dywidend) i postaw wszystko na NIO Inc. Zrób z tego kolejny milion lub więcej”

“Technologia wystrzeliła jak szalona, ponieważ wszyscy są zamknięci w domach. Potrzebujesz czegoś co szybko cofnie się swoich poprzednich poziomów kiedy wszystko wróci do normy. Branże, które nadal są poniżej cen z lutego. Banki, gaz, rozrywka, hotele i tak dalej. Ja jako Kanadyjczyk zastanawiam się nad kupnem Suncor Energy Inc.”

“Pfizer Inc. oraz BioNTech z oczywistych względów – niedługo pojawi się euforia po każdej wiadomości o szczepionkach”

“U.S. Global Jets ETF – kup i trzymaj. Invesco Solar ETF – kup i trzymaj. Palantir Technologies Inc. – długie kupno”

Zobacz również: Nasdaq 100 osiągnie nowe maksima? Giganci technologiczni w obliczu pandemii Covid-19

Zwycięzca wie zawsze najlepiej

Zarozumiały BawceHog nie przebiłby poziomu 5 milionów dolarów, gdyby słuchał się losowych osób i ich porad na Reddit, dlatego kto wie jakie będą jego dalsze posunięcia. Mimo wszystko poinformował, że  część swojego zysku przeznaczy do “zabawy” na niektórych spółkach, dlatego nadal jest otwarty na sugestie innych.

– Część mojego dochodu przeznaczę na yolo’ing, czyli inwestycje, z których nie będę oczekiwał zwrotu – napisał milioner. (yolo – z ang. “żyje się tylko raz”).

GPW i spółki, które też mogły zapewnić miliony

Gdyby BawceHog szukał okazji inwestycyjnych na polskim rynku giełdowym, również znalazłby kilka jasno świecących gwaizd, które tylko w 2020 roku zapewniły inwestorom monstrulane stopy zwrotu.

W związku z trwającą pandemią COVID-19, akcje spółek takich jak Biomed-Lublin (zajmujący się tworzeniem surowic i szczepionek) czy Mercator Medical (producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku) zdążyły już urosnąć do niebotycznych rozmiarów.

Źródło: Stooq.pl

Powyżej wykres spółki Mercator, którego akcje w tym roku urosły aż o ponad 6800%, natomiast poniżej wykres spółki Biomed-Lublin i “skromne” 1300%. Pandemia COVID-19 jeszcze nie została zażegnana, więc czy możemy spodziewać się dalszych ich wzrostów, czy już teraz możemy uznać że obie są przeszacowane?

Źródło: Stooq.pl

Kolejną ciekawą polską spółką jest CD Projekt – wydawca i producent gier komputerowych – który przed epidemią wyraźnie przodował na polskim WIG20, a w Europie dogonił innego największego producenta gier – francuski Ubisoft. Obecnie CD Projekt planuje premierę swojej najnowszej gry Cyberpunk 2077 na 10 grudnia 2020 roku, a każdy news z nią związany cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów, jak i graczy.

Jakie inne spółki do zakupu mogliby zatem polecić polscy inwestorzy użytkownikowi BawceHog? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here