Naga MarketsKurs euro (EUR/CHF) wzrośnie powyżej 1,10 – prognozuje Nordea BankNotatka weekendowa ekspertów z Nordea wskazuje na rekomendację pozycji długiej na parze walutowej EUR/CHF z celem na poziomie 1,1020 i stop losem na poziomie 1,0480. Tym samym eksperci wskazują na możliwą słabość franka w najbliższych tygodniach. Na początku czerwca podobną rekomendację wydali analitycy Credit Suisse.

Kurs EUR/CHF z potencjałem do 400 pipsowego wzrostu

EUR/CHF to para, która najbardziej odzwierciedla premię za ryzyko w EUR – napisano w notatce Nordea.

W ocenie ekspertów scenariusz wzrostów na parze EUR/CHF powinien zadziałać, jeśli państwa UE zgodzą się na transakcję zadłużenia oraz:

  • Jest to przyzwoity pomysł handlowy typu carry trade;
  • Long na EUR/CHF ma wsparcie w postaci interwencji SNB, który za wszelką cenę broni nadmiernej siły franka.

Szef SNB Thomas Jordan powtórzył w połowie czerwca, iż krajowa waluta jest zbyt droga, a zatem może być dalej sprzedawana przez bank.

– W świetle wysoko wycenianego franka szwajcarskiego pozostajemy skłonni do interwencji na rynku walutowym – oświadczył prezes SNB.

 – SNB utrzymuje wyraźnie gołębie nastawienie, pozostawiając otwarte drzwi do dalszej akomodacji polityki, ale niekoniecznie obniżania stóp procentowych – powiedział GianLuigi Mandruzzato, ekonomista w EFG Asset Management.

W poniedziałek szwajcarska waluta umacnia się w stosunku do euro o 0,20 procent oddalając się od poziomu 1,06. Tym samym najprawdopodobniej będzie to pierwsza sesja wzrostowa po czterech z rzędu sesjach spadkowych. Jednak, aby scenariusz wzrostowy stał się bardziej prawdopodobny kupujący będą musieli przebić lokalne maksimum 1,07 z celem na tegoroczny szczyt 1,0916 i poziom prognozowany przez analityków Nordea 1,1020. Z drugiej strony trwały spadek poniżej poziomu 1,06 może wyhamować presję kupujących otwierając drogę do dołka z maja 1,0502.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here