Naga Markets
Ricardo-Salinas-Pliego-bitcoin
Źródło: archyde.com

Trzeci najbogatszy człowiek w Meksyku – Ricardo Salinas Pliego radzi inwestorom, aby ci kupili bitcoina już teraz. Ostro skrytykował on poczynania Stanów Zjednoczonych, podkreślając, że wyglądają obecnie, jak „każdy inny nieodpowiedzialny kraj trzeciego świata”. Miliarder ten jest mocno zaniepokojony masowym dodrukiem waluty fiducjarnej, prowadzącym do inflacji. Biznesmen ten ujawnił niedawno, że sam posiada 10% swojego płynnego portfela inwestycyjnego w najstarszej kryptowalucie.

Kup bitcoina już teraz, radzi meksykański miliarder

Jedna z najbogatszych osób na terenie Meksyku jest głęboko zaniepokojona poczynaniami Stanów Zjednoczonych związanymi z nielimitowanym dodrukiem dolara. Ricardo Salinas Pliego udostępnił na Twitterze wykres obrazujący „skalę tworzenia fałszywych pieniędzy”.W opinii meksykańskiego miliardera, USA „przypominają coraz bardziej każdy inny nieodpowiedzialny kraj trzeciego świata”. Na koniec poradził on inwestorom, aby ci kupili teraz bitcoina. 

Założyciel oraz prezes konglomeratu korporacyjnego Grupo Salinas od dłuższego czasu popiera najstarszą kryptowalutę. Co więcej, w listopadzie br. ujawnił nawet, że posiada w niej 10% swojego płynnego portfela inwestycyjnego. 

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

BTC nowym złotem

Ricardo Salinas Pliego jest przekonany o tym, iż bitcoin zmieni świat w przyszłości. Uważa on ponadto, że ta wirtualna waluta sprawdza się o wiele lepiej, jako środek przenoszący wartość w czasie, niż najpopularniejszy kruszec. 

Zdaniem meksykańskiego biznesmena „bitcoin to nowe złoto”. Takimi przemyśleniami podzielił się już w czerwcu br., wskazując na fakt, iż transport BTC jest znacznie łatwiejszy od noszenia sztabek w kieszeni. 

W opinii prezesa Grupo Salinas kryptowaluta ta jest „narzędziem finansowym o międzynarodowej wartości”. Uważa on, iż każdy inwestor powinien posiadać choć jej część ze względu na wysoką płynność. Jakiś czas temu Ricardo Salinas Pliego stwierdził, że wolałby mieć BTC przez kolejne 30 lat, gdyby musiał wybierać, ponieważ „wszystkie waluty fiducjarne to oszustwo”.

Trzeci najbogatszy człowiek w Meksyku ogłosił również, że przynależna do niego instytucja finansowa – Banco Azteca pracuje nad tym, aby zaakceptować bitcoina. Krajowe Ministerstwo Finansów wraz z Narodową Komisją Bankowości i Papierów Wartościowych oraz bankiem centralnym podkreśliły jednak, iż zgodnie z prawem obowiązującym na terenie tego kraju, cyfrowe waluty nie są uważane za pieniądze. Tym samym banki nie mają tam zielonego światła na świadczenie usług związanych z bitcoinem i altcoinami. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułKurs dolara zyska na sile. ING prognozuje spadek EUR/USD i EUR/GBP
Następny artykułBitcoin powyżej 60 tys. dol. najbardziej aktywny. 1,9 mln BTC w ruchu, analiza on-chain
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here