Naga MarketsKukurydza i soja odnotowały spadek jakości w Stanach ZjednoczonychPo ubiegłotygodniowych zniżkach, notowania kukurydzy oraz soi w Stanach Zjednoczonych wyhamowały spadki. Cena kukurydzy w USA porusza się obecnie w konsolidacji w okolicach 5,48 USD za buszel, z kolei notowania soi w USA oscylują w rejonie 13,64 USD za buszel.

Kukurydza i soja z wyhamowaniem spadków

Wczoraj wsparciem dla notowań obu towarów były rozczarowujące informacje dotyczące jakości uprawianej w USA kukurydzy oraz soi, podane przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA). Wczoraj departament podał, że 64% kukurydzy uprawianej w USA jest dobrej lub bardzo dobrej jakości przy oczekiwaniach 65% i poprzednim odczycie także na poziomie 65%. Z kolei tylko 58% uprawianej w USA soi było na koniec poprzedniego tygodnia dobrej lub bardzo dobrej jakości, co oznacza spadek o 2 punkty procentowe w stosunku do wcześniejszego tygodnia i także mniej od oczekiwań, zakładających 60%.Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne
Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne
Notowania soi w USA – dane dzienne
Notowania soi w USA – dane dzienne

Pogorszeniu się jakoś upraw kukurydzy oraz soi w USA sprzyjał niedostatek deszczu na terenach uprawy tych towarów. Na razie nie powoduje on istotnych obaw o niedostateczną podaż kukurydzy czy soi, jednak przedłużające się problemy pogodowe mogą na nowo wesprzeć stronę popytową na tych rynkach.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here