Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut KuCoinGiełda kryptowalut KuCoin przywraca usługi po poważnym włamaniu, jakie firma przetrwała pod koniec zeszłego miesiąca.

  • KuCoin zostało zaatakowane przez hakerów we wrześniu.
  • Dziś firma przywraca swoje usługi.
  • Ponoć portfel giełdy został ulepszony.

KuCoin powraca

KuCoin stwierdziło, że ​​ponownie zezwala na wpłaty i wypłaty stablecoinów, bitcoinów (BTC), etherów (ETH) i tetherów (USDT). Firma twierdzi, że jej portfel dla tych kryptowalut został ulepszony.

Dodano, że adresy portfeli dla tych coinów zostały odświeżone i chociaż starsze adresy nadal będą działać, zalecono użytkownikom wysyłanie środków na nowe.

Włamanie hakerskie

Do włamania doszło pod koniec września. W jego wyniku skradziono 281 milionów USD w różnych aktywów (m.in. BTC, XRP i Etheru). KuCoin od razu zamroziło wszystkie swoje portfele i wyłączyło usługi.

3 października dyrektor generalny firmy, Johnny Lyu, stwierdził, że podejrzani o napad hakerzy zostali wyśledzeni i że poinformował o tym organy ścigania. Powiedział ponadto, że odzyskano kolejne 64 miliony USD skradzionych kryptowalut, co w tym czasie zwiększyło łączną wartość odzyskanych aktywów do 204 milionów USD.

W najnowszej aktualizacji giełdy, opublikowanej w środę, firma poinformowała, że ​​inne podmioty nadal pomagają jej odzyskać fundusze. Ponoć sam Tether zamroził „około 22 milionów USD” w skradzionych USDT. Inne projekty, takie jak np. Ocean Protocol, zwróciły odzyskane coiny do portfeli KuCoin, chociaż te konkretnie kwota nie została ujawniona.

KuCoin dostarczył również listę podejrzanych adresów związanych z włamaniem i zalecił dodanie ich do czarnych list poszczególnych firm na rynku kryptowalut.

Firma analityczna Blockchain Elliptic poinformowała 29 września, że ​​hakerzy wymienili już miliony skradzionych tokenów na 7,5 miliona dolarów w ETH na zdecentralizowanych giełdach Kyber Network i Uniswap.

Atak na KuCoin wpisuje się w przykry trend na rynku blockchaina. Wcześniej ofiarami hakerów stały się m.in. platformy Mt. Gox czy nawet uważana za jedną najbezpieczniejszych na rynku – Binance.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here