Naga MarketsŹródło: kucoin.com

Kucoin to giełda kryptowalut z siedzibą w Hongkongku, która świadczy także swoje usługi klientom z Polski (od września 2017 r.). Twórcy giełdy skupiają się na świadczeniu usług wymiany kryptowalut w sposób bezpieczny i wygodny.

Kucoin – co to jest?

Powyższe cele jakie stawia sobie giełda wiążą się ze wprowadzaniem do obrotu kolejnych aktywów cyfrowych oraz rozwijaniem jednej z najnowocześniejszych platform transakcyjnych, a także niskimi opłatami transakcyjnymi.Strona internetowa giełdy: https://www.kucoin.com

Opłaty: https://news.kucoin.com/en/fee/

Na giełdzie KuCoin w relacji do Bitcoina notowanych jest obecnie (czerwiec 2018 r.) ponad 150 różnych kryptowalut. Oferta ta jest jednak ciągle rozszerzana, wedle zapotrzebowania rynku.

Warto dodać, że na giełdzie tej nie ma możliwości dokonywania wpłat ani wypłat tradycyjnych walut fiducjarnych (FIAT), co można uznać za utrudnienie, trzeba bowiem najpierw nabyć kryptowaluty, by dopiero wtedy transferować je na rachunek w KuCoin.

Wiadomości z kanału KuCoin na Twitterze:

KuCoin Shares (KCS)

Giełda KuCoin wykorzystuje swoją własną kryptowalutę KuCoin Shares (KCS), której tokeny bazują na Ethereum. Posiadacze KCS mogą liczyć na bonusy w postaci codziennych dywidend, rabatów tradingowych oraz niskich opłat za wypłatę.

Dodatkowo mając w swoim portfelu KuCoin Shares, użytkownik giełdy jest automatycznie kwalifikowany do specjalnych promocji, ofert i nagród. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące obecnej wyceny KCS, kapitalizacji rynkowej oraz wolumenu:

Rejestracja i zasilenie rachunku

Rejestracja odbywa się po kliknięciu przycisku Sign up na stronie www.kucoin.com, tak jak na poniższym zrzucie ekranu:

Żródło: kucoin.com

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych należy jeszcze aktywować konto poprzez kliknięcie w link aktywacyjny przesłany na podany adres mailowy.

Kolejnym krokiem jest powiązanie aplikacji Google Authenticator, która posłuży do dwustopniowej weryfikacji i zwiększy bezpieczeństwo konta użytkownika KuCoin.

Zasilenie rachunku KuCoin

Jak już była mowa wcześniej, KuCoin nie obsługuje walut FIAT, a zatem wpłata środków na rachunek odbywa się wyłącznie za pomocą kryptowalut. W tym celu należy wybrać odpowiedniego coina i skopiować jego adres z miejsca wypłaty, a następnie zdeponować na konto KuCoin.

Źródło: kucoin.com

 

Wady KuCoin

Zacznijmy od wad, do których zaliczyć należy brak polskiego interfejsu. Giełda jednak sukcesywnie wprowadza nowe wersje językowe swojego portalu / platformy, a zatem istnieje szansa, że niedogodność ta zostanie niebawem rozwiązana. Warto przy tym dodać, że mimo brakuje polskiego interfejsu, notowania poszczególnych kryptowalut można wyświetlać w polskich złotych (PLN).

Za wadę można też uznać brak możliwości złożenia depozytu w walutach fiducjarnych (FIAT). Sprawia to bowiem, że trzeba już być posiadaczem kryptowalut, by rozpocząć handel na giełdzie Kucoin. To tyle jeśli chodzi o minusy, przejdźmy zatem do zalet.

Zalety KuCoin

Jako, że zalet jest o wiele więcej, zostaną one wymienione w podpunktach:

  • intuicyjny interfejs
  • brak konieczności weryfikacji konta
  • brak opłat za wypłatę zdeponowanych środków
  • niskie prowizje
  • możliwość zarabiania za pośrednictwiem KuCoin Shares
  • system rekomendacji (giełda dzieli się opłatami za transakcję wykonane przez polecanego użytkownika)
  • szybka realizacja transakcja
  • bezpieczny portfel, gdzie dane przechowywane są w trybie offlineChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here