Naga Marketsbitcoin goldDyrektor generalny platformy KuCoin twierdzi, że zidentyfikowano już podejrzanych o włamanie na jego giełdę kryptowalut. Firma oficjalnie zaangażowała już w dalsze śledztwo organy ścigania.

  • Giełda KuCoin samodzielnie odnalazła hakerów, którzy okradli ją z kryptowalut.
  • Policja wie już o sprawcach.
  • Przestępcy są podejrzani o kradzież 200 mln USD w kryptowalutach i tokenach.
  • Obecnie hakerzy nie zostali jeszcze ujęci.

KuCoin na tropie hakerów

Dyrektor generalny KuCoin, Johnny Lyu, napisał na Twitterze 3 października, że ​​giełda ma teraz istotny dowód dot. tego, kto włamał się na jej platformę 26 września.

 

Twierdzi, że po dokładnym dochodzeniu on i jego ludzie znaleźli podejrzanych o incydent dot. naruszenia systemu bezpieczeństwa KuCoin. Dodaje, że posiada “istotne dowody”, które obciążają konkretnych cyberprzestępców.

Funkcjonariusze organów ścigania i policja są oficjalnie zaangażowani w podjęcie działań – poinformował.

Lyu dodał, że od 1 października jego giełda zdołało odzyskać kolejne 64 miliony USD w kryptoaktywach, które hakerzy umieścili na swoich adresach. Stało się to jednak realne dzięki pomocy partnerów firmy z branży kryptowalut. Ponoć udało się więc ostatecznie odzyskać już ok. 200 milionów USD w cyfrowych walutach i tokenach.

Powrót do życia po ataku

Giełda również powoli wraca do pełnego funkcjonowania, jak powiedział to Lyu. Ponownie uruchomiła wpłaty i wypłaty dot. 31 tokenów. Przede wszystkim działają jednak usługi dot. BTC, ETH i USDT.

Hack na tę platformę to też – co warto podkreślić – pierwszy poważny przypadek użycia potem zdecentralizowanej giełdy do wyprania przejętych funduszy. Szacuje się, że skradziono aktywa o wartości ok. 200 milionów USD, ale analitycy obawiają się, że kwota ta może być nawet dużo większa. Jeśli jest inaczej oznaczałoby to, że KuCoin odzyskało już niemal wszystkie środki.

Historia giełdy wpisuje się w niechlubną tradycję. Wcześniej hakerzy okradli m.in. Mt. Goxa – w 2013 r. największą tego typu platformę na rynku.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here