Naga MarketsKuCoin mogło paść ofiarą Korei Północnej. Chodzi o 281 mln USDWstępne dochodzenie ONZ w sprawie kradzieży aktywów wartych 281 milionów dolarów z giełdy kryptowalut we wrześniu ubiegłego roku „zdecydowanie sugeruje” powiązania z Koreą Północną. Analitycy branżowi wskazują, że KuCoin z siedzibą na Seszelach jest ofiarą jednego z największych zgłoszonych napadów na giełdy z walutami cyfrowymi.

  • Wyniki dochodzenia ONZ “zdecydowanie sugerują”, że za atakiem na KuCoin stoi Korea Północna.
  • W raporcie opisano więcej szczegółów dot. sprawy.

KuCoin stało się ofiarą ataku Korei Płn.

W poufnym raporcie niezależnych obserwatorów wykonanym dla członków Rady Bezpieczeństwa ONZ stwierdzono, że transakcje na blockchainie związane z włamaniem na KuCoin również wydają się być powiązane z drugim włamaniem z października ubiegłego roku, kiedy skradziono 23 miliony dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wstępna analiza, oparta na wektorach ataków i późniejszych próbach prania nielegalnych dochodów, zdecydowanie sugeruje powiązania z KRLD – twierdzą obserwatorzy.

Chociaż w raporcie nie podano nazwiska czy nazwy ofiary ataku, wszystko sugeruje, że chodzi o KuCoin.

Eksperci branżowi sugerowali już wcześniej, że hakerzy próbowali przelać pieniądze za pośrednictwem zdecentralizowanych giełd. Wszystko w celu ominięcia centralnie zarządzanych platform handlowych.

Według źródeł zaznajomionych z obydwoma włamaniami, napastnicy wykorzystali protokoły„ defi ”- tj. inteligentne kontrakty, które ułatwiają automatyczne transakcje – czytamy w raporcie ONZ.

Kim byli hakerzy?

Prezes KuCoin powiedział również mediom, że KuCoin odkryło, kim byli hakerzy, ale powiedział, że na żądanie organów ścigania ujawni ich tożsamość dopiero „po zamknięciu sprawy”. W aktualizacji opublikowanej na Twitterze w zeszłym tygodniu Lyu powiedział, że polowanie na podejrzanych wciąż trwa.

Korea Północna wygenerowała szacunkowo 2 miliardy dolarów za pomocą „powszechnych i coraz bardziej wyrafinowanych” cyberataków, których celem były kradzieże środków z banków i giełd kryptowalut.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here