Naga Markets

Lupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut KuCoinKurs KuCoina (KCS) – natywnej wirtualnej waluty przynależnej do giełdy o tej samej nazwie zanurkował po tym, gdy wśród społeczności pojawiły się plotki o niewypłacalności firmy. Platforma ta zajmuje obecnie 5 pozycję wśród największych na świecie rynków przeznaczonych do handlu krypto aktywami. Token funkcjonujący w jej obrębie stracił blisko 20% swojej wartości w ciągu ostatnich 7 dni ze względu na pogłoski o tym, iż giełda ta niedługo wstrzyma wypłaty i zbankrutuje. 

KuCoin traci 20% wartości w ciągu tygodnia

Token użytkowy przynależny do piątej co do wielkości giełdy kryptowalutowej doznał silnego osłabienia w zakresie tygodniowym. Z uśrednionych danych pochodzących od platformy CoinMarketCap wynika, że potaniał on w tym czasie o prawie 20%.Obecnie kurs KCS porusza się w pobliżu 8,72 dol., przy czym w ciągu ostatnich 24 godzin doznał on blisko 7% odbicia. Wczorajsza sesja na jego wykresie została zamknięta na ponad 8% plusie. 

Tygodniowe maksimum KuCoin odnotował w pobliżu 10,74 dol., stamtąd jego kurs stoczył się do okolic 8,03 dol. Token ten zajmuje 50 pozycję w rankingu największych projektów kryptowalutowych z kapitalizacją rynkową w wysokości ponad 852,5 mln dol. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Plotki o niewypłacalności giełdy

KCS mocno potaniał po tym, gdy w społeczności wirtualnych walut zaczęły krążyć plotki o tym, iż giełda do której on przynależy, może zbankrutować. Pogłoski te nabrały takiej siły, że dyrektor generalny platformy KuCoin – Johnny Lyu postanowił się do nich osobiście odnieść. 

NED

W poście na Twitterze ostrzegł on inwestorów, aby uważali na FUD (nieprawdziwe informacje wprowadzające popłoch na rynku). 

Nie jestem pewien, kto rozpowszechnia te plotki i jakie są jego intencje, ale KuCoin nie ma żadnego kontaktu z LUNĄ, 3AC, Babel itp.” – oznajmił, dodając, iż jego giełda nie ma w planach wstrzymywania wypłat, nie odnotowała szkód z powodu upadku żadnej  wirtualnej waluty oraz funkcjonuje bez zastrzeżeń. 

Dyrektor generalny KuCoina poinformował również, że podejmie działania prawne przeciwko osobom, które rozsiewają fałszywe informacje na temat tej platformy. Na tle trwających spadków na kryptowalutach giełda ta jest podobno jedną z nielicznych, które pozostają aktywne na rynku niedźwiedzia, zatrudniając nowych pracowników. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułPrzedsprzedaż Rainbow Tours w sezonie letnim wzrosła o 36,7% r/r wg stanu na 30 czerwca
Następny artykułGoldman Sachs podniósł prognozę ceny gazu do 153 euro/MWh w III kw. 2022 r.
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here