Naga MarketsŹródło: kucoin.com

Jedna z największych na świecie giełd kryptowalutowych, KuCoin, zainwestowała w lokalną giełdę Bitcoin Australia i utworzyła nowe wspólne przedsięwzięcie, w ramach którego singapurski podmiot chce przejąć bazę klientów w tej części świata.


Wsparcie rozwoju małej giełdy i wejście na nowe rynki

Firma zainwestowała prawie 3 miliony dolarów w Bitcoin Australia, która zamierza wykorzystać te środki na rozpoczęcie własnej agresywnej ekspansji międzynarodowej, jak również pomóc KuCoin wejść na lokalny rynek. Wcześniej pozyskiwał kapitał od Dominet Venture Partners.

Dyrektor generalny Bitcoin Australia, Rupert Hackett, powiedział The Australian Financial Review, że firmy posiadają podobną misję oraz cele, jedynie z tą różnicą, że Bitcoin Australia miała na celu umożliwienie handlu kryptowalutowego na rynku masowym. Mimo że Bitcoin i inne waluty kryptograficzne dramatycznie spadają w ostatnim czasie, powiedział, że jest przekonany o ciągłym popycie ze strony lokalnych inwestorów.

“KuCoin jest przeznaczony dla inwestorów spekulacyjnych i oferuje 300 różnych walut kryptograficznych do kupna i sprzedaży i nie zajmuje się onboardingiem”, powiedział Hackett. “To skutecznie tworzy giełdę dla średniozaawansowanych i zaawansowanych traderów, podczas gdy my jesteśmy podmiotem skierowanym do klienta masowego, co czyni nas dość synergicznymi. Będziemy budować przyjazne dla konsumentów doświadczenie detaliczne dla osób wchodzących na rynek, wspierając jednocześnie KuCoin dla zaawansowanych traderów”.

KuCoin ma już ponad 4 miliony użytkowników na swojej platformie i zawiera transakcje o wartości 500 milionów dolarów miesięcznie. Zatrudnia również 300 osób. Inwestycja w Bitcoin Australia, która została założona w 2015 roku, pozwoli firmie na ekspansję z trzech rynków do 30 w ciągu najbliższych dwóch lat.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Australijskie regulacje wpłyną na wzrost transparentności lokalnego rynku

Hackett powiedział, że nadszedł czas na ekspansję, ponieważ przepisy wprowadzone przez Australian Transaction Reports and Analysis Centre (AUSTRAC) w celu nadzoru nad giełdami kryptowalutowymi stawiają firmę w dobrym świetle, zwiększając jej transparentność.

“Regulacje AUSTRAC były bardzo postępowe i opierały się na globalnych trendach legislacyjnych. Ponieważ jesteśmy regulowaną giełdą, możemy to wykorzystać na tych międzynarodowych rynkach i wspierać stosunki biznesowe na tej podstawie”, twierdzą przedstawiciele Bitcoin Australia. “Wielka Brytania jest naszym kolejnym głównym celem. Już teraz oferujemy możliwość zakupu walut cyfrowych, ale istnieje duża różnica między tym a doświadczeniem dostosowanym do potrzeb klienta”

Bitcoin Australia pójdzie w ślady innych rynków europejskich, które już rozszerzyły się na Holandię, jak również Kanadę. W marcu badanie przeprowadzone przez Accenture ujawniło, że w 2017 r. Australijczycy handlowali kryptowalutami o wartości 5,9 mld dolarów, przy czym grudniowy stanowił 59 całego rocznego obrotu. Około 83 procent lokalnych handlarzy krypto to mężczyźni, a 71 procent to osoby poniżej 40 roku życia.

“Porównując globalny handel kryptowalutą w porównaniu z wszechczasowymi, wysokimi wolumenami handlowymi, to spadł on o 5-10 procent, ale nadal rośnie o 60-70 procent w stosunku do minionego roku”, powiedział Hackett.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here