Naga Marketsbitcoin goldPonad 150 milionów USD w kryptowalutach zostało skradzionych z azjatyckiej giełdy KuCoin. Chodzi głównie o bitcoiny, ale też ethery i inne mniejsze coiny i tokeny

  • KuCoin zostało okradzione. 
  • Hakerzy przejęli 150 mln USD w kryptowalutach i tokenach.

KuCoin podało ofiarą hakerów

KuCoin, giełda aktywów cyfrowych z siedzibą w Singapurze, podała w swoim oświadczeniu, że wykryła duże wypłaty bitcoinów (BTC) i etheru (ETH) ze swojej platformy do nieznanego jej portfela. Proces rozpoczął się o 19:05 czasu UTC w piątek.

W sobotę dyrektor generalny KuCoin, Johnny Lyu, przyznał, że co najmniej jeden haker uzyskał klucze prywatne do gorących portfeli giełdy. KuCoin przeniosło to, co w nich zostało, do nowych gorących portfeli, porzuciło stare i zamroziło wypłaty – łącznie z wypłatami klientów.

Lyu stwierdził, że zimne portfele KuCoina pozostały nienaruszone.

Co kradli hakerzy?

W zaktualizowanym oświadczeniu na swojej stronie internetowej KuCoin opublikował listę adresów portfeli BTC, bitcoin SV (BSV), ETH, LTC, XRP, Stellar lumens (XLM), Tron (TRX) i Tether (USDT), na które zostały przelane skradzione środki .

Z dwóch portfeli w sieci Ethereum, które należą do KuCoin, przejęto ponad 11 480 ETH. Skradziono też ponad 150 tokenów opartych na Ethereum o wartości ponad 150 milionów USD.

Pozostałe zidentyfikowane portfele otrzymały dokładnie 14 713 BSV, 26 733 LTC, 18 495 798 XRP i 999 160 USDT, a także ponad 1 008 BTC, 9 588 383 XLM i 199 038 936 TRX.

Na KuCoin jest dostępnych ponad 200 aktywów z łącznym średnim dziennym wolumenem wynoszącym około 100 milionów USD, co oznacza, że ​​jest to jedna z największych giełd na rynku.

Cena tokena giełdowego KuCoin KCS spadła o 14 proc. do 0,86 USD w ciągu godziny w sobotę, gdy wiadomość o naruszeniu bezpieczeństwa rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych.

KuCoin prowadzi dochodzenie w sprawie włamania we współpracy z międzynarodowymi organami ścigania. Zapewnia też, że pokrywa skradzione środki klientów.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here