Naga MarketsKubuś Puchatek odwiedził Wall Street. Jakie są jego rady dla inwestorów?Kubuś Puchatek nieczęsto opuszcza Stumilowy Las. W końcu jest to jego dom i tam czuje się najlepiej. Nasz bohater rzadko odważa się go opuszczać, jednak tym razem chciał przyjść i na własne oczy zobaczyć Wall Street.

  • Kubuś Puchatek radzi, aby nie zawierać pochopnych transakcji, których w obecnych czasach jest coraz więcej
  • Zdywersyfikowany portfel zazwyczaj odgrywa kluczową rolę w naszych inwestycjach

Kubuś Puchatek ma kilka prostych rad dla inwestorów

Nie można ciągle siedzieć w kącie, czekając aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba zrobić pierwszy krok – powiedział Kubuś Puchatek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kubuś Puchatek może być dla nas tak samo ciekawym zjawiskiem, jakim jest ostatnio Wall Street. W końcu możemy spędzać godziny siedząc nad jakimś matematycznym równaniem, aby przewidzieć przyszłość rynków. Możemy wymyślić jakiś genialny produkt, który zwalczy inflację i zyska na wartości w niewiarygodnym tempie. Możemy także skorzystać z nowej oferty publicznej atrakcyjnej dla nas spółki, której notowania szybko prześcigną pierwotną cenę. Oczywiście wszystkie te rzeczy mają prawo się wydarzyć, jednak wiele z nich opiera się na fundamentach wiedzy oraz zdrowego rozsądku, który nie zawsze jest widoczny wśród inwestorów. Wie o tym nawet nasz bohater.

Przemyśl to. Zastanów się dwa razy – tymi prostymi słowami zwraca się do nas Kubuś Puchatek

To, czego nauczyliśmy się od naszych rodziców we wczesnych latach życia ma swoją nazwę i jest to “zdrowy rozsądek”. Jednak to, co nauczyło nas (lub może nauczyć) po wielu latach uczestnictwa na rynkach finansowych, to fakt i świadomość, że rynek nie jest tak powszechny. Można by pomyśleć, że większość ludzi z Wall Street posiada część tego „zdrowego rozsądku”, ale być może o nim zapomnieli. Ci zapominalscy ludzie, ze swoimi dobrymi radami, propozycjami biznesu oraz szybką stopą zwrotu mogą przypominać nam jednego z przyjaciół Puchatka, Kłapołuchego. Był on osiołkiem, jak zapewne pamiętacie.

„Stary, siwy osiołek, Kłapouchy, stał samotnie w ciasnym zakątku lasu, z przednimi łapami w dużym rozkroku, z głową na jednym boku, i rozmyślał o różnych rzeczach. Czasami myślał sobie smutno: “Dlaczego?”, czasami: “Skąd?”, czasami: “Ponieważ co?”, a czasami nie bardzo wiedział, o czym myśli.”- A.A. Milne, autor Kubusia Puchatka.

Czekając na pojawienie się Puchatka, pomyślmy przez chwilę o rynkach. Ostatnimi czasy są one dość zmienne, ale również elastyczne. Wyceny są zawyżone, rentowność obligacji zniknęła, hazard pokonał rozsądne inwestycje, co sprawie, że inwestorzy mogą mieć wrażenie, że nie znajdują się już na Wall Street, lecz jakimś kasynie w środku Las Vegas.

Zadajmy sobie teraz pytanie: co mógłby powiedzieć nam teraz Kubuś Puchatek, gdyby nas teraz spotkał?

invest

„…Pan Sowa tłumaczył, że w przypadku nagłego i chwilowego zanurzenia ważne jest, aby utrzymać głowę nad wodą…” – taki fragment również możemy przeczytać w książce autorstwa A.A. Milne

Sami widzicie… W przypadku inwestowania może to oznaczać znalezienie odpowiednich zysków i przepływów pieniężnych, które będą nas wspierać, gdziekolwiek je znajdziemy. Wtedy – nawet będąć zanurzeni – będziemy wiedzieli, że jesteśmy bezpieczni, a naszym inwestycjom nie grozi większe niebezpieczeństwo.

Wybranie odpowiednich funduszy inwestycyjnych, akcji spółek czy innych aktywów ma tutaj kluczowe znaczenie. Jak sami wiemy, znajdując się w morzu niespokojnych wód jedynie przemyślane, zbadane i zdywersyfikowane inwestycje dadzą nam w dłuższym horyzoncie czasowym zdecydowanie większe zyski (i poczucie bezpieczeństwa) niż szybkie spekulacje czy rzut kostką i modlenie się o o wypadnięcie cyfry jeden bądź dwa.

Rzeczy, które czynią mnie innym są rzeczami, które czynią mnie. – Kubuś Puchatek

Można również uznać, że tego typu wypowiedzi są nieuzasadnione. W porządku. Nikt tutaj nie narzuca z góry w co mamy inwestować i jaki kapitał na to przeznaczyć. Powinniśmy jednak pamiętać, że jednak znajdujemy się na ranku i powinniśmy być ostrożni. W końcu pomiędzy rządowymi planami stymulacyjnymi w Ameryce, Rezerwą Federalną, innymi bankami centralnymi na świecie, Bitcoinem czy ostatnimi akcjami spekulantów z Reddita, pewne podstawy wciąż mają zastosowanie. Podstawy te zazwyczaj zaczynają się od zasady „zachowania kapitału”.

Zwróć uwagę na to, dokąd zmierzasz, bo bez sensu możesz dojść donikąd – Kubuś Puchatek

Z tymi słowami zostawił nas dzisiejszy bohater, który za swój cel obrał sobie powrót do Stumilowego Lasu. Mógłbym napisać Wam więcej praktycznych rad, ale niestety do moich drzwi puka właśnie Tygrysek, który nie może się doczekać naszego spotkania. Być może po rozmowie z nim podzielę się z Wami następnymi przemyśleniami, a tymczasem życzę Wam wspaniałego dnia i wielu inwestycyjnych sukcesów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lotosu | usdpln | notowania biomed lublin | lotos kurs | pkn orlen akcje | bitcoin informacje | ccc notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here