Naga Markets

Ktoś podszywa się pod Berkshire Hathaway i nagania na kryptowaluty Kryptowaluty kojarzą się z szybkim i łatwym zarobkiem, dlatego przestępcy chętnie korzystają z ludzkiej naiwności i podszywają się pod znane firmy, czy gwiazdy. Podobna sytuacja spotkała niedawno należącą do Warrena Buffetta firmę Berkshire Hathaway, której nazwa służy przestępcom do promowania ich podejrzanej aktywności związanej z Bitcoinem.

Warren Buffet i Berkshire Hathaway są przeciwnikami kryptowalut

W miniony weekend firma Berkshire Hathaway wydała oficjalne oświadczenie, w którym przestrzegła przed stroną, która wykorzystując jej znak towarowy, nagania na inwestycje kryptowaluty.

Osoby znające poglądy Warrena Buffeta doskonale wiedzą, że legendarny inwestor od lat jest ogromnym przeciwnikiem cyfrowych aktywów, o czym regularnie przypomina, porównując BTC od trutki na szczury, czy też największego oszustwa.

Z tego powodu Berkshire Hathaway Inc. stanowczo odcina się od jakichkolwiek powiązań ze stroną internetową poświęconą kryptowalutom, która nielegalnie używa nazwy firmy.

– W sobotę zwróciło naszą uwagę, że istnieje podmiot używający nazwy Berkshire Hathaway z adresem internetowym berkshirehathawaytx.com. Podmiot, który posiada ten adres internetowy, nie ma żadnych powiązań z Berkshire Hathaway Inc. lub jego prezesem i dyrektorem generalnym, Warrenem E. Buffettem – czytamy w oświadczeniu.

Firma berkshirehathawaytx oferuje nierealne stopy zwrotu z inwestycji przy niemalże braku ryzyka, co powinno natychmiast budzić podejrzenia.

XTB

Witryna oferuje siedem planów inwestycyjnych kosztujących od 1 000 do 70 000 USD. Każdy z nich rzekomo gwarantuje codzienny zwrot z inwestycji rzędu od 20 do nawet 50%, co nawet w przypadku najbardziej doświadczonych inwestorów jest wynikiem rewelacyjnym.

Strona internetowa korzysta także prawdopodobnie z fałszywych komentarzy promujących omawiane rozwiązanie, z kolei adres firmy wskazuje na prywatny dom jednorodzinny, a numer telefonu nie jest podany.

Strona twierdzi również, że “jest regulowana przez kilka organów finansowych”, w tym U.K. Financial Conduct Authority (FCA), Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) i U.S. Department of the Treasury’s Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). Jednak są to jedynie jednostronne deklaracje.

Przestrzegamy przed inwestowaniem w jakiekolwiek spółki, czy za pośrednictwem firm, które nie są wpisane na oficjalne listy organów regulacyjnych, gdyż w przypadku bankructwa firmy, jej ucieczki, lub defraudacji, wpłacone środki będą bezpowrotnie utracone.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Jeśli chcesz handlować kryptowalutami i rozumiesz z jakim wiąże się to ryzykiem, to możesz wybrać jednego z wielu certyfikowanych brokerów, których autentyczność potwierdzają międzynarodowe organy regulacyjne.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Cathie Wood kupuje dołek na Bitcoinie. Kurs dolara traci impet
Następny artykułBlok po 22 – 22 listopada 2022: EUR/USD, Ropa Brent
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here