Naga MarketsKtóra giełda kryptowalut dominuje na rynku? Odpowiedź daję magazynowanie BTC w cold walletsW Internecie znajdziemy sporo danych dotyczących giełd kryptowalut, jednak naprawdę ciężko znaleźć dane, które są wiarygodne. Zgłaszane prze giełdy wolumeny transakcji zostały poddane w wątpliwość przez raport Bitwise. Firmy analityczne i strony z rankingami opracowały własne wskaźniki do oceny giełd, jednak nie pozostają one bez wad. Z pomocą mogą przyjść dane dotyczące przechowywania kryptowalut przez giełdy w tzw. “zimnych” portfelach (ang. cold wallets).

Na portalu Longhash.com pojawił się wpis dotyczący metody z wykorzystaniem dotyczącym przechowywania kryptowalut w cold wallets, zgodnie z danymi z chain.info. W oparciu o zestaw założeń dotyczących tego, w jaki sposób transfery odbywają się między adresami depozytów, adresami hot wallets oraz cold wallets, przeanalizowane zostały adresy zimnych portfeli związane z głównymi giełdami i ich zasobami.

Podejście to nie jest idealne, ale nadal opiera się na pewnych założeniach i prawdopodobnie nie może zidentyfikować wszystkich adresów zimnego portfela z idealną dokładnością. Ma ono jednak znaczną przewagę nad innymi wskaźnikami “mierzącymi” giełdy. Z uwagi na to, że dane wykorzystywane w badaniach pochodzą z analizy transferów aktywów w łańcuchu, ich fałszowanie byłoby dość trudne.

Coinbase z najgrubszym portfelem

Z analiz Longhash jasno wynika, która giełda ma największy zasób Bitcoinów (BTC) w cold wallets. Okazuje się, że “najgrubszy” portfel posiada giełda Coinbase, której zasoby znacznie wzrosły w ciągu ostatniego. Co istotne, wzrost przechowywanych zasobów był względnie stały, najwyraźniej nie miał na niego wpływu wzrost i spadek cen. Wkrótce ma on przekroczyć próg 1 mln BTC.

Zobacz też: Hard Brexit może oznaczać cła na towary z UE o wartości 47 mld euro

Jednym z powodów, dla których to Coinbase dominuje na rynku giełd pod względem wielkości przechowywanych BTC może być to, że giełda przyciąga dużą część inwestorów długoterminowych / instytucjonalnych, którzy są mniej zainteresowani krótkoterminowymi wahaniami cen.

Podsumowując, w oparciu o analizę cold wallets, giełda Coinbase pozostaje największą giełdą kryptowalut, a jej zasoby stale wzrastały w ciągu ostatniego roku. Giełdy takie jak Binance, Bitfinex, Bittrex, Bitstamp, Kraken i Coincheck, odnotowały stosunkowo niewielkie zmiany w swoich zasobach w 2019 roku. Natomiast Huobi, Bitflyer, OKEx i Gate.io odnotowały znaczny wzrost zasobów przechowywanych w zimnych portfelach.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here