Naga Marketslogo-societe-generale-1Dzisiejsza decyzja Ludowego Banku Chin (PBoC) wprowadziła nieco zamętu na lekko ospały w trakcie przerwy wakacyjnej rynek walutowy. W swojej najnowszej rekomendacji Societe Generale sprawdza która waluta z grona G10 najwięcej straci w związku z wprowadzonymi przez PBoC zmianami a która z kolei zyska na spadku wartości chińskiego juana.


People Bank of China tłumaczy swoją “jednorazową” interwencję chęcią przywrócenia juana do “bardziej rynkowych realiów”. Dewaluacja chińskiej waluty o niemal 1,9% w stosunku do dolara na pewno jednak wspomoże gospodarkę Państwa Środka, które boryka się z największym od 6 lat spowolnieniem gospodarczym.

Societe Generale przekonuje jednak, że podobne “kierowane ruchy” własną walutą są popularnym instrumentem wśród większości z azjatyckich banków centralnych. Co więcej, dzisiejsza dewaluacja CNH i obecna jego wycena podnoszą prawdopodobieństwo spekulatywnej gry na spadek wzrost wartości chińskiej waluty względem USD. v49

Tak czy inaczej, Societe Generale uważa dzisiejszy ruch PBoC za kolejny w serii krok do wzmocnienia kompetytywności juana, choć efekt domina w postaci słabnących wycen surowców oraz ogólnej słabości walut rynków wschodzących może być trudny do pokonania. Analitycy SocGen zdradzają, że nadal preferują krótkie pozycje na NZD i CAD, choć przyznają również, że największą zmienność powinny odnotować waluty krajów rozwijających się. Z kolei największym wygranym spośród wszystkich walut państw G10 może okazać się funt szterling – aktualnie właśnie w Wielkiej Brytanii sytuacja związana z ewentualną podwyżką stóp procentowych jest najbardziej przejrzysta.

Rzut oka na wykres dzienny USD/CNH pozwala określić skalę dzisiejszej interwencji PBoC
Rzut oka na wykres dzienny USD/CNH pozwala określić skalę dzisiejszej interwencji PBoC

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here